23. února 2017 12:37

VIDEO: Jak se cestuje v nejdražším vlaku na světě? Zkuste si to na Prima PLAY v pořadu davinci

Sedm vagonů, 28 cestujících a zřejmě nejlepší suši na světě – tak vypadá cesta japonským vlakem Seven Stars. Dívejte se na pořad davinci na Prima PLAY.

Vlak Seven Stars stál 600 milionů korun a jeho jméno symbolizuje sedm prefektur japonského Kjúšú, kterými projíždí. Ve vlaku je 14 luxusních pokojů. Zájemců o ně se ale vždy přihlásí kolem tisícovky – a tak se o možnost jízdy losuje. Cesta na jednu noc v něm vyjde na 130 000 korun. Luxusní vlak jede záměrně pomaleji než v Japonsku tak oblíbené rychlovlaky, protože cestující si mají jízdu především užít. Jak vypadá opravdový cestovatelský luxus se přesvědčíte v dalším díle naučně zábavného pořadu davinci na Prima PLAY.

Už od vstupu do vagonu pocítíte skutečnou vůni luxusu. Každý kus nábytku je unikát, dřevo tvoří nejkvalitnější mahagon. Každé apartmá má vlastní koupelnu, umyvadlo je ručně malované, každé s jiným dekorem. Největší zájem je pokoj úplně vzadu, odkud je nádherný panoramatický výhled.

Personál je samozřejmě špičkový. Telefonem si můžete přivolat pokojovou službu, která s drinkem dorazí do tří minut. Ve vlaku platí dresscode celý den, ale k večeři byste se měli obléct obzvláště elegantně. Je to totiž kulinářský zážitek připravený Takuo Yamanakou, jedním z nejlepších mistrů suši v Japonsku. Dokonce už obsluhoval i japonského císaře.

Vlak vyjíždí z Hakaty, má sedm vagonů, z toho pět lůžkových, a pojme pouze 28 cestujících. Poprvé vyjel na trať v říjnu 2013.

A co další luxusní dopravní prostředky?

Jachta ruského oligarchy Andreje Melničenka za 7,5 miliardy korun nepatří sice mezi ty úplně nejdražší, ale je výjimečně krásná a komorní – a navíc stále poháněná silou větru. Dražší jachty vypadají už jako obyčejné velké parníky.

A pak jsou tu letadla. Soukromé proudové letadlo Bombardier Global 6000 stojí v nejlevnější verzi 1,5 miliardy korun. Ale nezapomeňte, že musíte živit ještě posádku, platit palivo a údržbu a letištní poplatky...

Nejdražší letadlo určené pro jednoho člověka je pak Air Force One. Jeho nová verze přijde na 100 miliard korun. A to je moc i podle Donalda Trumpa, který začal o ceně vyjednávat.

Dívejte se na další díl naučně zábavného pořadu davinci na Prima PLAY.

(mih)

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom