Z Džibutska do Etiopie aneb Tatra kolem světa 2 vítá další stát

Po tom, co do Džibuti přiletěli i zbývající dočasní členové, se Trajdě roztočila kola, která zamířila objevovat Džibutsko. Po několika dnech objevování lávové krajiny se posádka zastavila také u jezera Abbé, které leží na džibutsko-etiopské hranici. Zde se však zdržela déle, než plánovala.

„Zážitek nemusí být jen pozitivní, stačí, když je intenzivní,“ řekl Libor, jeden z dočasných členů. Po tom, co kolo tatrovky zapadlo asi 10 centimetrů, nastal dvacetihodinový boj vyprošťování. V závěru se všichni shodují na tom, že to byla skvělá zkušenost a tým, který nyní objevuje Etiopii, je opravdu semknutý a tahá za jeden provaz. Komfortně se celá posádka cítí v košilích od BUSHMAN. „Na sluníčku je na těle velmi příjemná a večer zabraňuje komárům, aby mě kousali,“ popisuje s vtipem Tomáš.

„Mnoho emocí a dojmů v nás zanechaly hranice mezi Džibutskem a Etiopií,“ vzpomíná Tomáš. Na palubě se nachází také několik členů, kteří jsou poprvé mimo Evropu a každý nový pohyb a tvář vnímají stokrát víc než ostřílený cestovatel. Na imigračních úřadech všichni tráví nezbytně nutnou dobu pro získání razítek do pasů. Etiopská strana nabízí také neobvyklý zážitek v podobě odjíždějícího vlaku. U železniční trati panuje nejistota, shon, ale také radost ze setkání s Trajdou a její posádkou.

Stopy po sobě T815 zanechává až do historického města Harar, které je cílovým bodem pro první noc v Etiopii. Následující den začíná poměrně brzy, snídaně se chystá pod přísným dozorem několika místních obyvatel, kteří ostýchavě koukají na každý kousek posádky i obrovského auta. Všichni společně vycházejí na prohlídku zapadlých uliček města Harar.

Z parkoviště Trajda vycouvává později odpoledne a vyráží ke skalnímu údolí Babile rocks. V údolí za vesnicí se nachází vyschlé koryto řeky, u kterého dnes pod nekonečnou hvězdnou oblohou Radim a Lukáš rozkládají stany na střeše. V mžiku se okolo objevuje několik skupinek místních dětí, které překvapuje technika kameramanů, ale také třeba mobil Marka. Mají obrovskou radost, když je kdokoli vyfotí a následně vidí sami sebe na obrázku. K pravidelným činnostem patří také úklid interiéru a údržba auta, ke kterým pravidelně Terka a Marek s Tomášem využívají nářadí Bosch.

Pro tým TKS2, Tereza Flesarová

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom