Tatra kolem světa 2 vyrazila za dalším dobrodružstvím, aneb rok 2022 patří Jižní Americe

Projekt výpravy Tatra kolem světa 2 (TKS2) odstartoval třetí rok na cestě a má před sebou rok poznávání Jižní Ameriky. Expediční vůz na tatrováckém podvozku je po týdnu pečlivého servisu připraven na zhruba 60 000 kilometrů na tomto kontinentu. Posádka je již na palubě a vyráží se takříkajíc plnou parou vpřed!

Přesně dva roky po slavnostním startu od pražského Rudolfina se v úterý 22. 2. 2022 roztočila kola expedičního speciálu na tatrováckém podvozku, a to na již třetím kontinentu, tentokrát v Jižní Americe. V tento datem tak magický den se organizátoři projektu expedice Tatra kolem světa 2 setkali v brazilském městě Salvador s letošní první partou cestovatelů, kteří se rozhodli projekt TKS2 podpořit svou účastí. Společně stráví zhruba dva týdny a prozkoumají severní část Brazílie.

„Jižní Amerika je krásným kusem naší planety a jsem rád, že ji mohu opět navštívit a vrátit se na místa, která jsem měl možnost vidět zhruba před pěti lety. Tím spíše mi dělá radost, že je budu moct ukázat lidem, kteří mají cestování v krvi. Lidem, kteří se rozhodli k nám připojit na palubu a zažít skutečnou expedici na vlastní kůži,“ řekl Marek Havlíček, zakladatel projektu expedice Tatra kolem světa 2.

Třetí rok cestovatelského počinu potrvá do února 2023, během roku je v plánu navštívit Brazílii, Paraguay, Argentinu, Chile, Bolívii, Peru, Ekvádor a Kolumbii, letošní cesta je rozdělené celkem na 17 úseků.

„S týmem jsme připravili itinerář, který je plný známých jihoamerických míst, počínaje Riem de Janierem přes Iguazu Falls, Buenos Aires, Machu Picchu až po kouzelnou Patagonii,“ dodal Marek Havlíček. Jihoamerická etapa je aktuálně obsazená z poloviny a stále je možné se k týmu připojit a stát se tak plnohodnotným členem výpravy, která navazuje na tu z konce 80. let, na Tatru kolem světa (1987–1990). Členem výpravy TKS1 byl i Stanislav Synek, který se na palubu Trajdy (speciál na podvozku T815) připojil v loňském roce na měsíční putování Džibutskem a Etiopií a rozhodl se k týmu TKS2 připojit i letos.

V loňském roce se na palubě Tatry svezlo více než sto lidí, ujelo se více než 70 000 kilometrů, a to skrz deset afrických států. Stejně jako již zmíněný Stanislav Synek, jediný dosud žijící člen celé původní výpravy, se opětovně k výpravě přidá i Martin Carev, český YouTuber a influencer, se který se k týmu loni připojil taktéž na etapu v Etiopii. Tam tým zažíval mnohá dobrodružství, o kterých si bude možné poslechnout na veletrhu Holiday World, který se koná 18.–20. března 2022 v PVA Expo Praha.

Organizátoři všem podporovatelům od srdce děkují a těší se na viděnou na palubě Trajdy.

Více informací o projektu i k jeho připojení se najdete na web www.tatrakolemsveta2.cz

Za tým TKS2, Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom