Posádka expedice Tatra kolem světa 2 se obměnila. Poznávání Afriky pokračuje

Expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2) má za sebou první etapu letošního roku, ta odstartovala začátkem března z Džibuti. Během tří týdnů se parta cestovatelů dostala do Etiopie, kde bylo například navštíveno několik vesnic, které si doposud zachovávají svůj tradiční styl života. Přestože jedna etapa je už u konce, střídá ji nová. V úterý 23. března T815 zvaná Trajda odstartovala z Adis Abeby další úsek výpravy s novými členy týmu.

TKS2 má za sebou částečnou obměnu posádky. Ke stávajícímu týmu se připojili další cestovatelé, kteří svou účastí podporují realizaci celého projektu. Tatrovácký tým přivítal na palubě Karla, Tomáše, Martina a Jiřího, kteří se společně se zbylou částí posádky, včetně Stanislava Synka, člena expedice z konce 80. let, vydávají v prvních dnech na sever Etiopie.

Z Addis Abeby tým TKS2 vyrazil do národního parku Awash, kde objevoval a poznával krásy sopky a horkých pramenů, jejichž teplota je kolem 45 °C, což i během denních teplot sahajících ke čtyřicítce bylo pro partu cestovatelů příjemnou kratochvílí během cesty. „Odtud jsme se vydali na sever po silnici číslo 18 směrem k nejpopulárnějším místu v Etiopii, Lalibelu, kde prozkoumáme všech jedenáct kostelů, které jsou vytesané do rudých skal a jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO,“ řekl Marek Havlíček, vedoucí expedice TKS2. Potom by se tým měl přesunout severovýchodně do Simien Mountains, Simienských hor, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor v Africe.

Mimo to je v plánu této druhé etapy výpravy navštívit také město Gondar, bájné jezero Tana, vodopády a prameny modrého Nilu a skrz kaňony a krátery se vrátit zpět do hlavního města této rozmanité země. „Tohle je hrubý plán, do kterého patří i nenaplánované odbočky do hor a vesnic, k náhodně objeveným či doporučením místům, tyto odbočky dělají právě z naší společné výpravy něco výjimečného. Víme, že samotný život a jeho poznání může být daleko silnější, intenzivnější a přínosnější než návštěvy všech památek v UNESCO. Jsme tým a o všech odbočkách i zastávkách se rozhodujeme společně a to, jak je silná skupina, se projeví na tom, jak je silná etapa. A vše vypadá, že následující dny budou super,“ dodává Marek H. Tým byl k dnešnímu dni prověřen již dvěma defekty na pneumatice a společně situaci zvládli s lehkostí a s vtipem, všichni se těší na další společné dny v Etiopii.

Za tým TKS2 Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom