Kola expedice Tatra kolem světa 2 se vydala “Cestou paměti”

Po tříměsíční pauze, kdy byly expediční vozy T815 a obytný vůz Adria v mezi bodě, si je tým přijel vyzvednout do přístavu v Astrachani (Rusko), kam vozy dopluly z Íránu. Tři členové týmu po převzetí vozů začali s přípravou na další rok, kdy se v březnu startuje další etapa expedice.

“Nejnáročnější bylo získat víza do Ruska, které aktuálně víza neuděluje, pouze ve speciálních případech. Díky naší kreativitě a urputnosti Lucie Vonáskové se nám do Ruska podařilo dostat,” komentuje situaci náčelník výpravy Marek Havlíček.

Po převzetí vozů z přístavu a po několika nutných údržbách se kola expedice roztočil směr severozápad.

Letos je to 75 let od konce 2. světové války a je tedy jistě na místě si některé historické okamžiky připomínat. Člověku mohou ledacos přinést. I z toho důvodu se jelo ve stopách “Cesty paměti” a tým dělal zastávky u pomníků vzniklých na počest vojákům, kteří padli během této války.

První zastávkou byla Mamajova mohyla ve Volgogradu, která vznikla jako památník bitvy u Stalingradu v roce 1942 - 1943.

Tým se zastavil i u Rževského pomníku, kde stojí bronzová socha sovětského vojáka a byla slavnostně odhalena letos v červnu.

V letech 1941 - 1944 byl obléhán tehdejší Leningrad (dnešní Sankt Petěrsburg), šlo o klíčovou bitvu 2. světové války a současně to bylo jedno z nejkrvavějších obléhání měst. Zde je pamětní hřbitov, na jehož rozloze 26 hektarů odpočívají jak padlí vojáci, tak i obyvatelé, kteří své město bránili do svých posledních možností.

Jaký je další směr expedice Tatra kolem světa 2, to se již brzy všichni dozví, a to včetně itineráře pro rok 2021.

Za tým TKS2, Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom