Nejkrásnější vánoční trhy 2017

Už víte, kam letos vyrazíte za vánočními trhy? Pokud přemýšlíte o tom, že byste zavítali za hranice naší republiky, nabízíme vám 10 tipů, kde na vás čekají okouzlující a jedinečné vánoční trhy.

Vůně svařeného vína, domácí výrobky, ručně vyráběné dekorace a vánoční atmosféra s ozdobeným stromečkem a koledami. Čas vánočních trhů je tady. V Evropě na vás čeká velké množství trhů, ale které vybrat? Nechte se inspirovat!

Štrasburk, Francie

Věděli jste, že právě ve Štrasburku se v roce 1570 konal první vánoční trh v Evropě? I proto je tohle francouzské město považováno za hlavní město vánočních trhů a každoročně se zde pořádají velké koncerty a další kulturní akce. Čeká na vás více než 300 stánků, rozprostřených na 12 různých místech. Užít si můžete venkovní kluziště a další aktivity.

Termín: 25.11.2017 – 31.12.2017

Madeira, Portugalsko

Chcete zažít zcela odlišné vánoční trhy, než na jaké jste zvyklí z Česka či Německa? Vyrazte na Madeiru, do ulic Avenida Arriaga, do centra hlavního města Funchal.

Čeká na vás bohatá výzdoba, exotické rostliny, pestrý kulturní program a samozřejmě také lokální gastronomie a místní produkty.

Termín: 1.12.2017 – 7.12.2018

Tallinn, Estonsko

Právě v tomto městě byl v roce 1441 údajně ozdoben vůbec první vánoční strom na světě. A tradice zdobení stromu se zde zachovala dodnes. Trhy se pořádají v centru města, kde lze obdivovat nejen středověkou architekturu, ale také ruční výrobky z přírodních materiálů, pletené oblečení a další produkty. Těšit se můžete také na perníčky a svařené víno.

Termín: 17.11.2017 – 6.1.2018

Záhřeb, Chorvatsko

Chorvatsko je mezi Čechy známé spíše jako letní destinace, ale například Záhřeb má co nabídnout také v zimě. Místní vánoční trh je považován za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Hlavní město nabízí venkovní kluziště, nádherně nazdobené stromy i budovy, ale především neodolatelnou vánoční atmosféru, kterou si musíte prostě zažít. Během trhů se pořádá společné pouštění lampionů, těšit se můžete na všudypřítomnou hudba a zajímavý program.

Termín: Od 2.12.2017 do 7.1.2018

Budapešť, Maďarsko

Na vánočních trzích v Budapešti se dobře najíte, stánky nabízí pochoutky mezinárodní kuchyně, dále také ryby a tradiční maďarský koláč flódni.

Doprovodný program je velmi rozmanitý – od lidových tanců, přes loutkové divadlo, bruslení na kluzišti až po 3D světelnou show na fasádě baziliky sv. Štěpána. V Budapešti na vás čeká mnoho atrakcí, jak pro dospělé, tak i pro děti.

Termín: 24.11.2017 – 1.1.2018

Brusel, Belgie

Čokoláda, čokoláda, čokoláda. Pralinky, horká čokoláda a vafle s čokoládou. Sen? Ne, to jsou vánoční trhy v Bruselu. Nemusíte se bát, že zde nic jiného, než čokoládu nenajdete, vafle jsou nabízeny také s čerstvým ovocem nebo pouze s cukrem. Vychutnat si můžete i mořské plody a tradiční belgické hranolky. Ve stáncích lze zakoupit originální dárky a řemeslné výrobky. V rámci aktivit je nabízeno bruslení na kluzišti, velké ruské kolo, světelné a hudební show či videomapping.

Termín: 24.11.2017 – 31.12.2017

Lille, Francie

Francouzské vánoční trhy v Lille nejsou plné pouze francouzských výrobků, můžete zde zakoupit také produkty z Ruska, Jižní Ameriky nebo Kanady. Přibližně 80 stánků je postaveno přímo na náměstí Place Rihour a užijete si francouzské adventní nálady, zajímavého programu a chutné gastronomie.

Termín: 18.11.2017 – 30.12.2017

Helsinki, Finsko

V hlavním městě Finska na vás čeká 120 stánků, nabízejících vánoční ozdoby, pletené zboží, keramiku, originální dárky a regionální speciality. Ochutnejte slanečka nebo uzeného lososa a nezapomeňte vyzkoušet Glögi – tradiční vánoční nápoj z kořeněného vína, mandlí, rozinek a vodky.

Termín: 15.12.2017 – 22.12.2017

Cáchy (Aachen), Německo

V tomto německém městě na vás čeká úchvatné historické centrum a jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Katedrála Panny Marie je dokonce zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. I na těchto trzích si pochutnáte na svařeném vínu, cukrovinkách a děti si vyhrají na četných atrakcích.

Větší vzdálenost od České republiky snadno překonáte letecky, nejbližší letiště je pouze 65 km, v Kolíně nad Rýnem, kde se pořádají další krásné vánoční trhy.

Termín: 24.11.2017 – 23.12.2017

Vídeň, Rakousko

Tradiční nasvícená pohádková Vídeň má každoročně co nabídnout. Ulice jsou provoněné horkým punčem, čerstvým pečivem a dalšími pochutinami. Na trzích se nachází 150 prodejních stánků, ve kterých zakoupíte vánoční dárky, ozdoby, sladkosti, alkoholické i nealkoholické horké nápoje a děti si užijí kolotoč, ruční dílny a kluziště.

Termín: 13.11.2017 – 23.12.2017

Populární filmy na Prima Zoom