Kam letos na lyže? Zkuste malebný Kronplatz

Krásné výhledy, dlouhé široké sjezdy a jistota sněhu, tak by se dalo stručně vystihnout lyžování v areálu Kronplatz. Pokud k tomu přičtete vybranou tyrolskou gastronomii, co více si od lyžařské dovolené přát?

Sportovní a kulturní vyžití najdete na Kronplatzu po celý rok. Zatímco v létě si užijete krásných treků a sjezdů na horských kolech, v zimě vás přivítá moderní ski areál, vybaven kabinkami a velkým počtem restaurací s venkovními terasami. Každoročně se tu také pořádá hned několik zajímavých akcí.

Jak se tam dostat?

Malebné lyžařské středisko Kronplatz leží pouze 607 km od Brna a 670 km od Prahy. Nachází se v nádherném údolí Pustertal, v Jižním Tyrolsku.

Jistota sněhu je základ

Se sněhem to v Evropě v posledních letech není žádná sláva, o čemž ví i zasněžovací technici areálu Kronplatz. O sjezdovky se tu starají jako o vlastní děti, a tak je jistota sněhové pokrývky velmi příjemnou výsadou tohoto lyžařského střediska. Resort se nachází v nadmořské výšce mezi 900 a 2275 m n.m. a lyžuje se tu již od konce listopadu, většinou až do druhé půlky dubna.

Ski resort pro každého

Kronplatz nabízí 119 km sjezdovek. Nejvíce z nich je modrých, ale najdete zde i slušný počet sjezdovek červených a několik poctivých černých. Díky dětskému parku, cvičné louce a velkému počtu širokých modrých sjezdovek je středisko ideální také pro rodiny s dětmi. Lyžování si tu však užijí všechny výkonnostní kategorie. V areálu na vás také čeká snowpark a několik dní v týdnu noční lyžování.

Pokud máte rádi sáňkování, snadno si vyberete jednu z mnoha sáňkařských drah. V této oblasti Alp si budete připadat jako v pohádce. Některé sáňkařské dráhy jsou otevřené dokonce i v noci.

Slavíte výročí, narozeniny, nebo jedete do oblasti na firemní výlet? Objednejte si soukromou luxusní kabinku, ve které na vás bude čekat šampaňské a pohodlné sedačky.

Co se dá v oblasti dělat?

Umíte lyžovat a chcete zkusit něco nového? Co takhle telemark či snowboard? Pokud chcete vyrazit za tichem a klidem hor bez lanovek a lidí, vyrazte na skialpy či splitboard. V případě, že nepatříte mezi zkušené sportovce, kteří se vyznají v otázkách lavinové bezpečnosti a plánování výletů, domluvte si místního vůdce. Vyzkoušet můžete také sněžnice nebo jeden z běžkařských okruhů.

V případě, že si budete chtít odpočinout od fyzické zátěže, spojte prohlídku historického městečka Bruneck s návštěvou muzea horolezce Reinholda Messnera, které se nachází v zámku tohoto města. Odpoledne můžete strávit v aquaparku Cron4, kde najdete sauny, vířivky, bazény a objednat si můžete i masáž.

Nesmíme zapomenout na pravidelně pořádané akce, mezi které patří vánoční trhy v Brunecku, světový pohár v biatlonu, mezinárodní snowfestival, FIS Světový a Evropský pohár, Snow volejbal, Locknfest a další.

Kde se ubytovat?

Ubytovacích možností je kolem Kronplatzu několik. Záleží na tom, zdali hledáte kvalitní a pohodlný hotel nebo nějakou levnější variantu. Čím blíže budete nástupním lanovkám, tím budou pochopitelně ceny vyšší.

Pokud si chcete užít komfortu a hledáte klidný hotel s moderním designem a domácí atmosférou, vyzkoušejte Gourmet and Boutique Hotel Tanzer.

Gastronomie

Stejně jako ke Kronplatzu patří lyžování, patří k němu i lokální produkce farmářů, kterou si zamilujete hned po příjezdu. Těšit se můžete na sýry, nejrůznější uzeniny a místní speciality.

Na sjezdovkách najdete velký počet restaurací v horských chatách s terasami a samozřejmě aprés-ski bary, kde si nezapomeňte dát Bombardino.

Zaujalo vás středisko Kronplatz? tak si rychle zarezervujte ubytování a naplánujte si prodloužený víkend, sezóna začíná již 25.11.2017 a bude pravděpodobně trvat až do konce dubna. Další inspiraci hledejte na webovém portálu kamkam.eu

Komerční sdělení

Populární filmy na Prima Zoom