Jak se vymanit ze stereotypu pracovního týdne

Pracovní týden střídá pracovní týden a vaší jedinou útěchou je vidina víkendu či dovolené? Tak proč si neudělat malou dovolenou uprostřed týdne?

Jak jsem si pracovní týden ozvláštnila já

To jsem takhle jednou chtěla vyrazit kempovat. Jenže byla středa a nechtělo se mi čekat na víkend. A proč nevyrazit uprostřed týdne? Vždyť to ničemu nevadí. Přítel bude mít alespoň překvapení. On by pravděpodobně sám od sebe ve středu odpoledne kempovat nevyrazil, ale od toho má přeci mě.

Přemýšlela jsem, jak to udělat, abychom stihli projet se na kole, ugrilovat jehněčí hřebínek, přespat ve stanu v horách, a vrátit se tak, abychom v 8 byli zase v práci. Nějak to přece jít musí. A taky že šlo.

Vzala jsem si mapu a bodla prstem kamsi do hor (které máme to štěstí mít za barákem). Musela jsem vybrat lokalitu, která je relativně blízko, abychom druhý den stíhali práci a zároveň aby šlo o místo, kde jsme ještě nebyli. Shodou okolností tam vedla jakási turistická trasa a dle vrstevnic jsem zhodnotila, že by to mohlo jít i na horském kole.

Myslela jsem si, že na kole se dostaneme dál za kratší dobu, ale ono jet s krosnou na zádech není zas taková sranda. Teď už vím, že používat Google Earth není zas tak špatný nápad, ale zase bychom asi přišli o zajímavé dobrodružství.

Po práci kempovat a ráno rovnou do práce

Přítele jsem varovala, že ho vyzvednu v práci a vrátím ho až další den, a on se nebránil. Vyjeli jsme s koly co nejvýše to šlo a plni nadšení, s těžkými krosnami na zádech, vyrazili jsme směr jezero Inf. de Fully, které se nachází ve výšce 1987 m n. m.

Výhledy z této cesty byly naprosto famózní, a my měli dostatek času si je vychutnat. V kopci nás totiž krosny převažovaly dozadu, a tak jsme polovinu trasy kola vedli.

Už se stmívalo, když jsme začali stavět stan a rozdělávat gril. Údolí u jezera nás chránilo před silným větrem, ne však před zimou, která byla větší, než jsme čekali.

Nakrájela jsem jehněčí hřebínek, připravila zeleninu a otevřela pivo. Prostě romantika, jak má být.

Když k tomu kolem jedenácté v noci propukly ohňostroje (ne, ty jsem v krosně nevezla. Jednalo se o náhodu) a já vyndala červené víno, zimu jsme pomalu přestávali cítit.

Nepříjemně brzké vstávání považuji za slabší část výletu, na druhou stranu na nás čekal úžasný, adrenalinový sjezd zpátky k autu a o poznání lehčí krosny. Kola jsme už vést takřka nemuseli a jízda po trekařské cestičce byla boží, jen některá exponovaná místa mi nedělala úplně dobře.

I takový malý výlet nám dokázal projasnit pracovní týden. Přestože jsme museli vstávat brzy ráno a moc jsme toho nenaspali, tahle vyjížďka nám vlila novou krev do žil.

Tipy na výlet v ČR

Naplánujte si i vy nějakou menší misi a překvapte svého partnera/kamaráda. Ať už žijete kdekoli v ČR, vždycky se dá najít místo, kam můžete vyrazit. Pokud jízda na kole nepatří mezi vaše oblíbené sporty, půjčte si paddle boardy a jeďte k jezeru či na řeku.

V případě, že nejste na spaní pod stanem, vyrazte do pěkného hotelu s vířivkou nebo do lázní a objednejte si masáž. Nebo zůstaňte doma, otevřete si dalšího lahváče a pusťte si k tomu televizi.

Populární filmy na Prima Zoom