18. července 2018 06:00

Šílení vědci: Autor nejslavnějšího fontu světa měl problém s mnohonásobným incestem

Připravili jsme pro vás seriál, který ukáže, že genialita a šílenství opravdu mohou být jen dvěma stranami jedné mince. I ve vědě. Díl čtvrtý: Eric Gill

Slavné osobnosti jsou lidé často kontroverzní, v osobním životě zlé, vznětlivé nebo dokonce ryze šílené. Stává se to u politiků, byznysmenů a nevyhýbá se to ani vědcům nebo vynálezcům.

Muž, který vymyslel jeden z nejvlivnějších počítačových písem na světě, byl v osobním životě až bizarně odpudivý.

Počítačové písmo – font Gill Sans

Pokud jste už někdy psali na počítači, což je dost pravděpodobné, jistě jste si všimli, že existuje font nazvaný Gill Sans. Jedná se o jedno u nejoblíbenějších a současně nejoceňovanějších písem světa – ostatně mají v něj své nápisy a loga tak slavné firmy, jako je BBC, Benetton nebo Tommy Hilfiger. Tento font je ale mnohem starší, než byste věřili, jeho autorem je Eric Gill, který žil před více než sto lety.

Kromě nepochybného talentu a značné řemeslné zručnosti, proslul také tím, jak ohavnou lidskou bytostí byl. Čím začít? Asi incestem a nejlépe pak bude pokračovat dalším incestem. Omlouváme se, pokud to bude příliš nepříjemné čtení, ale Gill byl opravdu výjimečně zkažený člověk, pokud vám tato témata nejsou příjemná, raději zanechejte čtení už nyní.

Gill se opakovaně dopouštěl incestu se svými dvěma sestrami, s jednou z nich až do pozdního věku, téměř do své smrti. Sexuální vztahy v rámci rodiny mu připadaly tak přirozené a správné, že znásilnil dvě ze svých tří dcer, zřejmě v jejich poměrně mladém věku. O tom, co s nimi dělal, si vedl značně detailní zápisky, které zde nebudeme raději zveřejňovat.

Šílenec ničí vztahy

Když jeho dcery dospěly, přestal se o ně sexuálně zajímat, ale o to větší vliv si přivlastňoval nad jejich životy – snažil se obsedantně kontrolovat jejich vztahy a na všechny jejich partnery žárlil.

Kromě příbuzných experimentoval po sexuální stránce také se psy – také o tom si vedl zápisky.

Za své chování se vůbec nestyděl, naopak je všemožně vystavoval veřejnosti. V pokročilejším věku například vyrobil (pamatujte, byl nadaný umělec a zručný řemeslník) sochu své sestry (se kterou měl pořád občas pohlavní styk), jak má pohlavní styk s jejím manželem.

Text: MK

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom