5. února 2021 16:00

Skutečný milionář z chatrče? Chudý rybář našel vzácnou perlu v ceně 7 milionů korun

Když thajský rybář Hatchai Niyomdecha (37) se svou rodinou jako obvykle prohlížel pobřeží a hledal lastury, zaujala jeho pozornost stará bóje porostlá schránkami mořských živočichů, kterou moře vyvrhlo na břeh. Jedna ze schránek přitom ukrývala skutečný poklad – oranžovou perlu v přepočtu za 7 milionů korun.

Najít obří perlu je snem každého rybáře a lovce perel a kousek, který vyloupl Hatchai Niyomdecha ze schránky voluty melounové (Melo melo) má skutečně parametry snů. Oranžová perla váží 7,68 gramu a její hodnota se odhaduje na 10 milionů thajských bathů, což je v přepočtu 7 140 000 Kč.

Doslova pohádkový příběh, který chudý thajský rybář Hatchai Niyomdecha prožívá, přitom začal podivným snem. Podle britského listu Daily Mail ho několik dnů před šťastným nálezem ve snu vyzval starý muž s dlouhým bílým plnovousem, aby se vydal na pobřeží, kde na něj čeká dar.

Oranžová je nejcennější

Rybář, na kterého se životní štěstí usmálo 27. ledna 2021, se chystá prodat perlu za nejvyšší nabídku, aby konečně mohl vyvést svou rodinu z chudoby. Prvního kupce, který nabízel jeden milion bathů, proto odmítl a nespokojil se ani s pěti miliony. Poslední nabídka, která přišla od obchodníka z Číny, už zněla 10 milionů bahtů.

Perly voluty melounové mohou mít různou barvu od bronzové po hnědou. Oranžový odstín je z nich ale nejcennější. Voluta melounová se běžně vyskytuje v Andamanském a Jihočínském moři, na thajské pobřeží, kde ji rybář objevil, ji nejspíš zanesly mořské proudy.

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom