29. května 2018 10:49

První Češka na Everestu chystá další expedici. Chcete se zapojit?

I vy se můžete stát součástí unikátního dobrodružství.

Češka na vrcholu světa

Česká horolezkyně Klára Kolouchová (Poláčková) se v květnu 2017 stala první českou ženou, která zdolala nejvyšší vrchol naší planety Mt. Everest. Dodneška navíc zůstává jedinou Češkou, jež na vrcholu světa stanula. Před dvěma lety se vydala dobýt druhou nejvyšší horu, obávanou K2. O ní se říká, že je nejtěžší, mezi horolezci je obávaná a má na svědomí nejvíce životů. Svou pověst splnila dokonale a navzdory předpovědi počasí vyslala na Klářinu expedici záplavy sněhu. Lavina smetla celý tábor na poslední základně pod vrcholem, jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

Klára Kolouchová (Poláčková) se ale nevzdává. Připravuje totiž expedici s názvem Dream 2K2 s cílem postavit se nebezpečné hoře K2 znovu tváří v tvář a zdolat ji. Pokud uspěje, i zde bude první a jedinou českou ženou, které se něco podobného povedlo.

Od zimy Klára tvrdě trénuje a připravuje se na extrémně náročný výkon. Zároveň se snaží dát celou výpravu dohromady. Hrdým partnerem Kláry Kolouchové (Poláčkové) a její odvážné expedice je Prima, stát se jím můžete i vy. Podporovatelé Kláry totiž organizují kampaň na HitHitu, která má pomoci výpravu finančně zajistit. Každý, kdo troufalou expedici podpoří, dostane dárek.

Máte tajný sen nebo přání?

Výstupem na horu K2 si chce Klára splnit jeden ze svých snů. Na jeden z vrcholů světa vezme nejen svůj sen, ale i sny každého, kdo jí je pošle. Máte tajný sen nebo přání? Pošlete ho Kláře a ona ho symbolicky vysloví až téměř v nebi.

Kdo je Klára

Narodila se v Praze v roce 1978

Pracovala a pracuje v zahraničních firmách v Praze i v Londýně

V roce 2017 zdolala jako první Češka Mt. Everest

Zdolala další hory – Aconcauguo, Cho Oyo, Mt. McKinley, Elbrus

V roce 2016 smetla její výpravu na K2 lavina

Matka dvou dětí

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom