1. února 2019 06:00

Prima ZOOM oslaví 6 let úspěšnou minisérií Miroslav Zikmund: Cesta století

Prima ZOOM je s vámi už 6 let.

Prima ZOOM – jsme tu už 6 let

Tematický kanál Prima ZOOM přináší už 6. rok nejzajímavější dokumentární filmy a seriály ze světa i z domova. Ve 14 rozmanitých tematických blocích nacházejí diváci pravidelně nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery a ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Celodenní share stanice v roce 2018 byl 1,79 % v CS 15+. Nejúspěšnějším měsícem byl březen a srpen (share 1,90 %). V letošním roce uvede Prima ZOOM pokračování cestovatelské talkshow Hausbot Petra Horkého II. V neděli 3. února si připomeneme jeden z nejúspěšnějších seriálů na Prima ZOOM – Miroslav Zikmund: Cesta stoletím. Tímto dokumentem Prima ZOOM zároveň oslaví únorové úctyhodné stoleté narozeniny Miroslava Zikmunda.

A na co se diváci dokumentárního kanálu mohou letos ještě těšit? „K naší velké radosti si Prima ZOOM drží velkou oblibu a poslední tři roky roste. Věříme, že všechny stávající i nové diváky potěšíme jarní sezonou, která je tradičně nabitá výjimečnými premiérami. Rok jsme odstartovali sérií David Attenborough: Zvířecí dynastie, kterou divákům přinášíme krátce po světové premiéře, v únoru pak na ni navážeme špičkovým speciálem BBC Svět velkých koček. Pro milovníky historie je tu třináctidílná, výjimečně komplexní Hitlerova kronika; dějiny se ale samozřejmě netočí jen kolem válek, jak ukazuje sága Civilizace a umění.

Na své si přijdou fanoušci techniky v sériích jako Síla strojů či Majestátní vlaky, stejně jako luštitelé záhad, pro které se v již deváté sérii vracejí Vetřelci dávnověku. Únorové sté narozeniny legendárního Miroslava Zikmunda oslavíme reprízou úspěšného titulu Miroslav Zikmund: Cesta stoletím – a na únor chystáme také premiérovou řadu unikátní cestovatelské talkshow Hausbot Petra Horkého,“ doplňuje k výročí Pavel Němec, dramaturg Prima ZOOM. Nejoblíbenějšími tematickými bloky v roce 2018 podle share v CS 15+ se staly: Volání divočiny, Drsný svět a Tajemství Země a vesmíru. Nejsledovanějšími pořady byly především přírodovědné dokumenty v čele se snímkem Yellowstone, dále bodovala původní česká tvorba – film Milda a seriál Utajené příběhy českých dějin. Čechy zajímá také téma Hitler a vlaky, ideálně v kombinaci.

Rostoucí oblibu si také drží server www.prima-zoom.cz, který plnohodnotně doplňuje dokumentární kanál množstvím zajímavých článků, fotografií, videí, reportáží a soutěží. Rekordním měsícem pro web Prima ZOOM se stal loňský leden, kdy jej navštívilo 743 033 reálných uživatelů (PC + mobil + tablet). Průměrně za loňský rok web navštívilo 541 560 RU měsíčně. Facebookový profil Prima ZOOM sleduje přes 760 000 fanoušků.

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom