26. ledna 2022 21:00

Prima ZOOM oslaví 9. narozeniny návratem oblíbených seriálů. Dojde na konspirace i českou historii

Oslavte narozeniny Prima ZOOM s Utajenými příběhy českých dějin a Vetřelci dávnověku.

Prima ZOOM oslaví své 9. narozeniny návratem dokumentárních seriálů, které si mezi diváky získaly velkou oblibu. Již 1. února odstartují nové epizody Utajených příběhů českých dějin, jež se budou v osmi částech znovu věnovat skrytým souvislostem a kuriózním stránkám historie.

Nové Utajené příběhy českých dějin

Jako v předchozích částech jsou diváci seznámeni s příběhy z různých období českých dějin, které navzájem spojuje aspekt tajemství. Jde buď o historické epizody širší veřejnosti neznámé, například historické působení Živnobanky a prvorepublikového finančníka Jaroslava Preisse, nebo o témata všeobecně známá, která jsou však nahlížena z neobvyklých úhlů pohledu, odkrývajících překvapivé, často až šokující detaily. Například skryté stránky osobnosti a osudů Jana Ámose Komenského. V nových epizodách dojde kromě výše zmíněného rovněž i na nově odkrývaná fakta kolem Rukopisu královédvorského a Rukopisu zelenohorského.

Jedna z divácky nejúspěšnějších sérií opět ožije 1. února ve 20:00 pod režijní taktovkou sehraného dua Otakáro Maria Schmidt a Jana Kristina Studničková a nezůstane jen u ní.

Ve stejný den ve 20:35 se diváci dočkají neméně zajímavého dokumentárního seriálu Umění špionáže, který každé úterý odhalí úžasné vynálezy, které sehrály klíčovou roli v nejslavnějších a největších událostech dějin. Diváci se ale setkají také s geniálními mozky, které je vymyslely, a dokonce i s neohroženými agenty, kteří je využili přímo v ostré akci. Jedná se o vzrušující podívanou zkoumající špionáž od dávné minulosti až po naši komplikovanou současnost.

Nové epizody Vetřelců dávnověku

V pátek 4. února ve 22:05 se pak vrátí na obrazovky i Vetřelci dávnověku. Svou již 12. řadou tak bude pokračovat fenomén o mimozemšťanech, který bude opět bádat po starých legendách, záznamech kronik a archeologických nálezech, které mohou dokázat, že na Zemi v minulosti přistály bytosti z jiných planet či galaxií.

Uvidíme mimo jiné tajuplné prastaré kovové artefakty, které popírají zákony fyziky. Prozkoumáme architektonické zázraky starověkého světa a zjistíme, jestli se na jejich stavbě mohly podílet civilizace z jiných koutů vesmíru. Nebo se pokusíme proniknout za vrata tajemstvím opředeného panství Rudloe v anglickém Wiltshiru, které sice vypadá na první pohled naprosto obyčejně, ale ve skutečnosti je podle mnohých už od dob druhé světové války tajným výzkumným centrem UFO.

Kontroverzní americký seriál poběží v premiéře každý pátek ve 22:00, případně v repríze každé pondělí ve 13:55. Celkem se s Vetřelci dávnověku pustíme do záhadných koutů historie ve 25 nových epizodách.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom