Jak se bude jmenovat dcera Harryho a Meghan? Po pohřbu prince Philipa se nejvíc skloňují dvě jména

Meghan Markle a Princ Harry napínají veřejnost a sázkové kanceláře. O tom, že jejich druhý potomek bude holčička, víme už z rozhovoru s Oprah Winfrey. Jak se ale bude jmenovat?

Silnou kartu v tomto směru vynesla odbornice na královskou rodinu a dopisovatelka Vanity Fair Katie Nichollová. V rozhovoru pro Entertainment Today prohlásila, že je „absolutně“ přesvědčená o tom, že Harry a Meghan pojmenují svou dceru Diana. Podle ní to bude buď první nebo druhé jméno holčičky, která se má narodit v létě. Jméno Diana by tak bylo „skvělým způsobem, jak vzdát poctu“ Harryho matce Dianě, princezně z Walesu.

Podle Nichollové věnují Harry a Meghan výběru jména velkou pozornost. „Jsem si ale jistá, že mají velmi dobrou představu o tom, jak budou své malou holčičce říkat,“ citoval Katie Nichollovou deník Express.

Pokud se Harry a Meghan rozhodnou pro jméno Diana, půjdou ve stopách prince Williama a vévodkyně Kate. Prostřední z jejich dětí se totiž jmenuje Charlotte Elizabeth Diana.

Jak dopadne Lily?

Dosud sázkové kanceláře preferovaly jméno Lily, což měl být pomyslný spojovací můstek ke královně Alžbětě II. Jde o narážku na přezdívku Lilibeth, kterou dal Alžbětě II. její otec král Jiří VI. a kterou později převzal a s chutí používal i královnin manžel princ Philip.

Sázková kancelář BoyleSports naposledy zvedla kurz na Lily hned po víkendovém pohřbu prince Philipa z 1:66 na 1:25.

Rodina se dává dohromady

Spekulace o výběru jména pro sestřičku o 22 měsíců staršího Archieho (narozeniny slaví 6. května) začaly nabírat na obrátkách poté, co se princ Harry po skončení pohřbu svého dědečka prince Philipa 17. dubna 2021 po dlouhé odmlce poprvé bavil se svým bratrem Williamem a otcem princem Charlesem. Harry dokonce o něco odložil návrat z pohřbu do Spojených států, kde na něj čekala manželka Meghan. Ta se kvůli svému těhotenství z účasti na pohřbu omluvila.

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom