16. ledna 2019 10:50

Expedice Go za Gorilou! startuje

Již jen pár dní zbývá do odletu expedice Go za Gorilou! do africké Ugandy...

Cesta skupiny neobvyklých cestovatelů do rovníkového deštného pralesa za ohroženými horskými gorilami startuje v sobotu 19. ledna. Spolu s filmovým štábem, který bude celou výpravu dokumentovat za účelem vzniku cestopisného filmu pro televizi Prima ZOOM, se zúčastní zpěvák Kamil Střihavka, známý primatolog a „gorilí táta“ Marek Ždánský, desetiletý Papík Zeman, který před pár lety utrpěl vážný popáleninový úraz, a IT specialista Milan Suchý – výherce fanouškovské soutěže.

Expedice Go za Gorilou! je vyvrcholením téměř půlročního projektu značky Mountain Gorilla Coffe, která právě z východoafrické Ugandy dováží vysoce kvalitní ekologicky a fair trade pěstovanou kávu a čokoládu. Celý projekt podporuje organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách a spolek Bolíto, který pomáhá dětem s popáleninami překonávat těžký životní úděl v důsledku popáleninových úrazů. Z každého produktu Mountain Gorilla Coffee zakoupeného v průběhu kampaně Go za Gorilou! šla pětikoruna pro obě zmíněné organizace. Celkem se takto vybralo kolem devadesáti tisíc korun. Jeden ze zákazníků a fanoušků této značky pak vyhrál výlet na horské gorily.

Ohrožení lidoopi

Tato ohrožená zvířata, kterých zbývá poslední tisícovka na světě, se vyskytují v jediné oblasti na hranicích Rwandy, Konga a Ugandy. Právě tam míří expedice Go za Gorilou! Výstup do hor za gorilami je náročný a může být i poměrně dlouhý. Nikdo předem přesně neví a nedokáže odhadnout, jak dlouhá bude cesta k místu jejich aktuálního pobytu. Na webu a sociálních sítích bude možné sledovat cestovatelské deníky se zážitky jednotlivých účastníků expedice a tipovat, za jak dlouho se skupině podaří tlupu horských goril v ugandských kopcích najít. Kdo se trefí nejblíže, vyhraje dárkový balíček Mountain Gorilla Coffee v hodnotě 1000 Kč. Držte výpravě palce a Go za Gorilou!

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom