8. dubna 2018 06:00

Donald Trump představil výbor na ochranu zvířat. Je plný zabijáků zvířat

Trochu smutné čtení pro milovníky zvířat. Díky Donaldu Trumpovi.

Letos v březnu vznikl v USA poradní sbor, který má řešit neutěšenou situaci vzácných zvířat trpících nadměrným lovem.

Lovci kontra ochranáři

Zní to úžasně, konečně se začne někdo vážně zabývat problémem, který má drastické důsledky – jak se ukázalo tento měsíc, když zemřel poslední samec severního bílého nosorožce. Jenže neradujte se předčasně, v tomto případě se stal totiž kozel zahradníkem.

Zabíjení zvířat jako byznys a jejich ochrana jako „prestižní“ místo Ani toto přirovnání není dost přesné – zahradníkem se totiž spíše stal tyranosaurus, který celou zahradu velmi rychle rozdupe… Drtivou většinu členů tohoto důležitého orgánu, který má radit prezidentovi, jsou totiž lidé, kteří se zabíjením zvířat pro radost živí.

Jedním ze členů výboru je jistý Peter Horn, který je spolumajitelem loveckého parku ve státě New York, který provozuje (náhoda, náhoda) s Eric Trumpem a Donaldem Trumpem Jr. Současně je pan Horn bývalým viceprezidentem loveckého sdružení Safari Club International Conservation Fund a viceprezdentem firmy Beretta, která vyrábí lovecké zbraně.

Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá,” řeknete si zřejmě. Jenže v tomhle případě je těch ptáčků mnohem víc. Dalšími členy jsou totiž také takové osobnosti, jako například:

Erica Rhoad: ředitelka lovecké sekce Americké národní zbraňové asociace

Steven Chancellor: vášnivý lovec, který se na sociálních sítích pochlubil zastřelením 6 slonů, osmnácti lvů, 13 levhartů a dvou nosorožců

Cameron Hanes: moderátor pořadu o lovu divokých zvířat, který je dobrým přítelem Donalda Trumpa Jr. a v minulosti se proslavil větou, že “slonům dává hodnotu, že je lovíme”.

Dámy na scénu

Přijde vám to trošku šílené? Ale to asi bude tím, že pořád píšeme jen o mužích, “něžné pohlaví” to určitě zlepší. Inu, představme si ženy v tomto orgánu:

Olivia Opre: televizní hvězdička a bývalá účastnice soutěže Miss America, jinak též vynikající lovkyně oceněná cenou Diana Award, kterou uděluje americké lovecké sdružení Safari Club. Také je producentkou soutěžního pořadu Extreme Huntress neboli něco jako Extrémní lovkyně. Chlubí se tím, že na šesti kontinentech ulovila 90 druhů zvířat, domů si odvezla trofeje nejméně 150 kusů zvířat.

Jenifer Chatfield: veterinářka. Konečně někdo, kdo zvířata chrání? No, vlastně její rodina podnikala se zvířaty, která pak skončila na soukromých loveckých rančích. Sama má zvířecí útulek, který má podle amerického ministerstva zemědělství otřesné podmínky, jež porušují zákony na ochranu zvířat držených v zajetí. A mimo jiné prováděla dost otřesné experimenty na lemurech.

Zkraťme to. 10 ze 16 členů tohoto orgánu jsou členové organizace Safari Club International. Jde o sdružení, které lobuje za co největší volnost v lovu divokých zvířat. Naposledy se mu podařilo prosadit, aby se opět do USA směly dovážet trofeje slonů a lvů.

Naopak zcela chybí lidé, kteří své životy zasvětili ochraně zvířat...

Text: MK

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom