26. září 2018 06:00

Další číslo časopisu Prima ZOOM právě vychází. A tentokrát poskytl rozhovor člověk, který rozhovory moc nerozdává – Karel Gott

Časopis Prima ZOOM přichází s dalším mega rozhovorem. Tentokrát do toho jde Karel Gott.

Časopis Prima ZOOM a další známá osobnost

Nejznámější česká osobnost posledního půlstoletí, zpěvák Karel Gott, se ve velkém otevřeném rozhovoru pro časopis Prima ZOOM exkluzivně vyjádřil i k některým závažným otázkám české historie. Vůbec poprvé v podstatě vysvětlil podpis takzvané Anticharty v roce 1977, v interview popisuje nesnesitelná 70. léta, kdy probíhala komunistická normalizace a zamyslel se i nad tím, proč Československo jeho spojenci vždy „prodali“.

Gott a Anticharta

K podpisu Anticharty v roce 1977 namířené proti lidem, kteří byli v opozici proti komunistickému režimu, Gott v časopise Prima ZOOM říká: „Za jednou věcí si stát nemohu. To když se mnou někteří lidé mistrně manipulovali a já jsem tomu důrazně nečelil. Třeba takzvaná Anticharta, to byl vrchol manipulace. Prostě nás tam nahnali, poslali předtím za mnou lidi, kteří mi neřekli celou pravdu. Slovo Anticharta nikdy předtím nezaznělo.

Gott se zajímavě zamýšlí i nad osudem Československa a České republiky: „Ať už jsme měli spojence na Západě, či na Východě, vždy si to dohodli ti velcí. A počítejme s tím, že když půjde o globální zájmy, tak si nás opět rozdělí. Myslím, že kostky už jsou stejně vrženy.

Karel Gott se také v rozhovoru vrací k bezútěšné komunistické době 70. let minulého století, ke které kromě jiného prohlásil: „V 70. letech mi i obecenstvo připadalo takové šedivé, ten dav byl někdy téměř netečný, otrávený. Ale právě proto potřebovali lidi někoho, kdo je povzbudí a zabaví. Jenže to mi je dodnes nespravedlivě vyčítáno. Lidé mi psali dopisy, že když si pustili moje desky, tak u toho mohli alespoň na chvíli zapomenout na tu beznaděj, z které neviděli cestu ven. Místo pozitivního hodnocení, že jsem zůstal doma v Praze, kde nás lidé potřebovali, a neemigroval jsem, mi to bylo někdy vyčítáno.“

V rozhovoru s Karlem Gottem v časopisu Prima ZOOM najdete i jeho slova o emigraci písničkáře Karla Kryla, proč na něj někteří lidé pořád útočí, a popisuje netradičně i některé své vlastnosti, které ho charakterizují a ovlivňují jeho život.

Text: V. Buchert

Topi Pigula

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom