18. května 2021 14:15

Nádherný hrad, na který se často dostanete jen lodí, hledá schopného pečovatele. Jaký tam budete mít výhled?

Pokud hledáte práci daleko od velkých davů a máte rádi středověké stavby a historii, máme pro vás ideální nabídku nového zaměstnání.

Takový výhled, jaký nabízí jeden z nejmalebnějších přílivových ostrůvků u britského pobřeží, St. Michael’s Mount (neboli Hora svatého Michala), by k ranní kávě uvítal snad každý. A pro někoho se může stát i realitou, jelikož majitelé bývalého kláštera, který leží na jediném místním kopci, nyní přišli s nabídkou práce údržbáře, která se na první pohled netváří příliš složitě. V inzerátu totiž stojí, že ideální uchazeč musí být velmi diskrétní, soucitný a taktní, ale také flexibilní týmový hráč.

Lákavá práce nebude snadná

Starat se o budovu, jejíž kořeny sahají až do roku 1135, kdy tu Benediktýni klášter založili, nemusí být ovšem žádný med. Udržovat v pořádku historický komplex, na jehož provozuschopnosti je plně závislých všech 30 obyvatel ostrova, je rozhodně velká zodpovědnost. Ostatně celý ostrov je závislý na turismu. Těžko lze navíc očekávat, že by práce zahrnovala jen občasnou výměnu žárovky. Stačí se podívat, jak vypadá práce místního zahradníka, a možná vás na změnu životní dráhy přejde chuť.

Jídlo si sem neobjednáte

Budoucí údržbář se navíc bude muset do budovy nastěhovat minimálně na pět dní v týdnu, což znamená dát sbohem mimo jiné donáškovým službám. Na ostrov se totiž mimo odliv dá dostat jen lodí, což prý cornwallští poslíčci s pizzou nejsou ochotní absolvovat. Zároveň tento fakt vylučuje jakékoli uchazeče o zaměstnání trpící mořskou nemocí.

Pokud byste se ale o práci přece jen chtěli ucházet, je na místě ještě menší upozornění či snad ujištění se, že víte, kam chcete jet. Ostrůvek o rozloze 23 hektarů se dá totiž kvůli svému jménu snadno zaměnit s o něco známějším francouzským ostrůvkem Mont Saint-Michel u normandského pobřeží, který patří na seznam světového dědictví UNESCO. Horu svatého Michala můžete do jisté míry brát jako jeho zmenšeninu. Krásný rozbřesk i západ slunce však nepochybně nabídnou obě místa.

Klára Ochmanová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom