26. března 2023 06:00

Msta kartelu, nebo tragická nehoda? Zmrzlá mrtvola na vrcholu hory zaskočila horolezce

Zasněžené vrcholky hor ukrývají netušené věci. Nález zmzlého těla před lety zaskočil skupinu horolezců. Vědci si dodnes lámou hlavu nad tím, co za smrtí muže stálo. Mohlo jít o pomstu drogového kartelu, anebo krutý konec v důsledku přežití pádu letounu?

Pico de Orizaba je nejvyšší horou Mexika a třetím nejvyšším vrcholem Severní Ameriky. Její prostředí je holé, zasněžené a ponořené do takových podmínek, že tam sníh prakticky netaje. V roce 2015 se na vrchol Pico de Orizaba vydala skupina horolezců, do cíle však nedošla. Zhruba 300 metrů před vrcholem totiž objevila bizarní nález – mumifikované tělo dost nezvyklého vzezření.

Jak se tam dostal?

Před časem byla v lokalitě nalezena mumifikovaná těla dvou horolezců patřících ke skupině, již před půl stoletím zavalila lavina. Třetí nalezené tělo ale podle všeho nepatřilo horolezci. Mumie byla totiž oděna v obyčejném proužkovaném obleku, v normálních botách a bez jakéhokoli vybavení. Zároveň muži chybělo oko, a podle pozdějšího ohledání zemřel následkem četných zlomenin a následným krvácením. Muže se zatím nepodařilo identifikovat, pořad Tajemství v ledu na Prima Zoom ale předkládá dvě možnosti, jak se obyčejně oblečený muž dostal na jednu z nejvyšších amerických hor.

Čtěte také: Po Česku: Hrad Buchlov hlídá ostatky mumie. Kam se vydat na Zlínsku?

Jedna z těch divočejších teorií hovoří o mexickém drogovém kartelu Sinaloa, mezi jehož časté praktiky údajně patří vyhazování lidí z letadla. Druhou možností je souvislost s havárií menšího armádního letadla, které v horách havarovalo v roce 1998. Na první pohled této teorii odporuje fakt, že tělo nebylo nikde poblíž vraku, stále je tu ale možnost, že přeživší havárie se v důsledku podchlazení, otřesu mozku či šoku rozhodl, že z hory zkrátka sestoupí.

Zdroj: Daily Mail

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom