13. října 2021 15:30

VIDEO: Kapitán Kirk letí do vesmíru. Sledujte celý kosmický výlet Williama Shatnera

Herec William Shatner se v 90 letech konečně vydává tam, kam se pravidelně vydával na malé obrazovce i na velkém plátně.

Kapitán Kirk ze Star Treku, respektive herec William Shatner, který ho ve stejnojmenném seriálu ztvárnil, letí do vesmíru. Společnost Blue Origin Jeffa Bezose ho tam vynese 13. října v 16:30, nosná raketa s modulem odstartuje ze západního Texasu.

Tady můžete let sledovat živě:

Ve věku 90 let se Shatner stane nejstarším člověkem ve vesmíru. Na palubě modulu společnosti Blue Origin se připojí ke třem dalším lidem. Dva z nich budou platící zákazníci. Posledním z cestujících je zaměstnanec Blue Origin. Bude to druhý start stroje této společnosti s posádkou.

Jeff Bezos se zúčastnil debutového letu v červenci, který byl výjimečný mimo jiné i tím, že najednou překonal rekordy nejstaršího i nejmladšího člověka ve vesmíru. S Bezosem letěli jeho bratr Mark a také 82letá průkopnice letectví Wally Funková a 18letý Oliver Daemen.

„O vesmíru už jsem se něco naposlouchal. Využívám příležitosti, abych se o něm přesvědčil na vlastní oči. Je to zázrak,“uvedl Shatner v prohlášení.

Let bude trvat deset minut, modul s cestovateli vystoupá do výšky 106 kilometrů. Za hranici vesmíru se obecně považuje výška 100 kilometrů nad povrchem Země.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom