Člověk mění rotační osu Země. Hrozí velké změny pro život a vědci nemají radost
Lidská činnost zásadně ovlivňuje naši planetu nejen s ohledem na životní prostředí, ale i ve vztahu k samotné rotaci Země. Podle vědců se jedná o ohromný problém.
Není možné, aby Země náhle ztěžkla, je však možné, aby se obrovské masy hmoty přesouvaly a tím měnily těžiště planety. Podle některých vědců a měření NASA se právě tohle děje. Prudce rostoucí asijská populace totiž skutečně vyžaduje neuvěřitelné přesuny hmot. V Číně jde o megalomanské stavební projekty, které s sebou nesou miliardy tun betonu, v Indii zase miliarda lidí odčerpává spodní vodu.
Pokud se však změní hmotnostní rozložení Země, změní se i místní gravitace, což dokáže zachytit i dvojice satelitů mise Grace-FO. Vychýlení zemské osy by znamenalo, že by sluneční paprsky dopadaly na zemské kontinenty pod jiným úhlem, čímž by se změnilo rozložení klimatických pásů. Tichý oceán by se tak mohl pokrýt ledem a Arktida by mohla zcela roztát.
Nedozírné následky
Následky by mohly být nedozírné. Existují teorie, jak situaci zvrátit. Ty však zahrnují obrovské přesuny lidí i hmoty, což by vyžadovalo globální spolupráci, která je problematická i u mnoha uchopitelnějších témat.
Zdroj: The Times of India / NASA / Space.com