23. května 2017 11:48

Ve stopě predátora: Největší šelmy tří kontinentů v dokumentech Petra Slavíka na Prima ZOOM

Podívejte se do očí jaguára, stopujte medvědy a pozorujte lvy, levharty a gepardy okem českého fotografa a dobrodruha.

Zachytit objektivem fotoaparátu i kamerou vzácné šelmy tří kontinentů – Jižní Ameriky, Afriky a Asie – se v roce 2015 rozhodl český fotograf a dobrodruh Petr Slavík. Podívat se do očí brazilského jaguára, octnout se v těsné blízkosti afrických lvů, levhartů a gepardů nebo stopovat medvěda plavého soutěskami Ťan-šanu můžete v unikátním dokumentárním seriálu Ve stopě predátora, který na základě jeho výprav vznikl. V premiéře vždy v sobotu ve 20.00 a poté v úterý od 14.00 jej vysílá Prima ZOOM.

Cesta za úlovkem je dlouhá a místy trnitá. Filmová série o dobrodružstvích fotografa divoké přírody Petra Slavíka během jeho cest za největšími suchozemskými predátory planety se začala natáčet v roce 2015.

První příběh vypráví o cestě za vysněnou fotografií největší šelmy Jižní Ameriky – jaguára amerického, ale také o životním stylu místních farmářů, rančerů a rybářů a samozřejmě o přírodě, která svou krásou bere dech. Nahlédnete pod kůži brazilského Pantanalu označovaného za nejrozlehlejší močál světa, kde čtyřčlenný štáb pod režijním vedením Petra Kašpara nakonec po dlouhých dnech hledání pohlédl jaguárovi tváří v tvář.

Druhá část vás přenese na nejkrásnější místa subsaharské Afriky – do delty řeky Okavango a na pláně pouště Kalahari. Petr Slavík a jeho asistentka, herečka Barbora Mottlová, se zde vydali po stopách zlatých stínů africké buše, a ocitli se tak v těsné blízkosti největších afrických koček – lvů, levhartů a gepardů. Druhý díl dotočil štáb na konci letošního března.

Poslední epizoda, kterou můžete v premiéře sledovat na Prima ZOOM tuto sobotu ve 20.00, se odehrává v jižní části Kazachstánu v pohoří Ťan-šan. Tentokrát se štáb vydal po stopách jednoho z nejvzácnějších poddruhů medvěda hnědého – medvěda plavého. Natáčení třetího příběhu proběhlo v červenci 2016.

(red)

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom