9. prosince 2021 04:00

Tvůrci Bratrstva neohrožených chystají nový válečný seriál s piloty, kteří zatopili Hitlerovi

Nový válečný seriál Masters of the Air od tvůrců Bratrstva neohrožených nás vezme do vzduchu.

Bratrstvo neohrožených dodnes patří mezi nejoceňovanější a nejoblíbenější seriály, svého času patřilo k milníkům televizní zábavy. Desetidílná série se vyznačovala nejen strhujícím podáním událostí druhé světové války, ale navíc i důkladnými rešeršemi a (v rámci možností) důrazem na realističnost. Na úspěch díla z roku 2001 navázali Steven Spielberg a Tom Hanks o necelou dekádu později s podobně laděnou sérií The Pacific. A jelikož první příběhy sledovaly dobrodružství výsadkářské Roty E (známé jako Easy Company) a pokračování zase strasti mariňáků v Tichomoří, je nasnadě, že se nyní podíváme do vzduchu.

Jako základ nového seriálu posloužila chválená kniha historika Donalda L. Millera s názvem Vládcové nebes. Ta sleduje americké piloty bombardérů, kteří létali nad evropskými bojišti a postupně se dostali až k Berlínu. Millerova knížka sympaticky balancuje mezi důslednými historickými reáliemi a strhujícími osobními příběhy aktérů, což zní jako ideální materiál pro dramatické zpracování.

Neokoukaní herci a osvědčené hvězdy v pozadí

Po zveřejnění názvu Masters of the Air byly rovnou ohlášeny i hlavní dvě tváře seriálu – a stejně jako v předchozích případech se záměrně nejedná o žádná příliš slavná jména. Americký herec Austin Butler na sebe zatím nejvýrazněji upozornil ve fantasy seriálu Letopisy rodu Shannara a v předloňské tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu. Druhým stěžejním pilotem pak bude Callum Turner, známý díky druhému dílu Fantastických zvířat a podvratnému kostýmnímu dramatu Emma z roku 2020.

Osvědčené produkční společnosti Stevena Spielberga a Toma Hankse, jež na Masters of the Air pracují, vkládají hodně důvěry do rukou Caryho Jojiho Fukunagy, režiséra úspěšné první série Temného případu a také muže stojícího za očekávanou (a stále odkládanou) bondovkou Není čas zemřít. Fukunaga je údajně podepsán pod režií tří dílů, což fanoušky jistě musí potěšit. Přestože nelze očekávat, že by seriáloví Vládcové nebes byli takovým zjevením jako před dvěma dekádami Bratrstvo neohrožených, očekávání precizně zpracované válečné ságy jsou s největší pravděpodobností na místě.

Mojmír Sedláček

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom