8. září 2017 06:00

Zázračná planeta II a Srdcaři v Africe – večer exkluzivních dokumentů na Prima ZOOM

Vychutnejte si naši planetu do nejmenších detailů a prožijte fascinující příběhy. Vždy v sobotu od 23. 9. ve 20.00 Zázračná planeta II a ve 21.10 Srdcaři v Africe.

Podzimní soboty na Prima ZOOM obsadí dva výjimečné projekty. Nejsledovanější britský seriál Zázračná planeta II přinese strhující záběry z pohledu zvířat ze všech koutů planety a český seriál Srdcaři v Africe vás svými originálními příběhy vtáhne do pestré současnosti černého kontinentu.

Zázračná planeta II: Hadi lovící ve smečce, vychytralí ptáci a vydry o velikosti člověka. Nejdražší přírodopisný seriál všech dob na Prima ZOOM

(7 dílů, každou další sobotu ve 20.00, opakování v úterý v 14.25)

Dokumentární série BBC Zázračná planeta II s komentářem Sira Davida Attenborougha nabízí pohledem nejpočetnějších obyvatel Země – zvířat a hmyzu – alternativu k drastickému faktu, že mezi lety 1970–2012 se celosvětově snížila hojnost obratlovců až o 58 procent.

Když v roce 2006 filmaři britské BBC představili světu první sérii cyklu Zázračná planeta, vytvořili v přírodovědných dokumentech precedens. Nejen v kvalitě, ale i v nákladech na výrobu. Přesně o deset let později odvysílala BBC šest dílů druhé série a opět slavila úspěch – šestidílnou sérii vidělo před koncem loňského roku 12 milionů Britů a jednalo se tak o nejsledovanější přírodopisný dokument v Británii za posledních 15 let.

Uvidíte divoké páření extrémně vzácného levharta sněžného v Himálaji, nesmělé pokusy mláďat chápanů zvládnout složitou akrobacii, galapážské hady lovící ve smečce nebo válku se špačky, kteří jen Řím denně bombardují až 10 tunami svých výkalů.

23. 9. – Ostrovy

30. 9. – Pohoří

7. 10. – Džungle

14. 10. – Pouště

21. 10. – Pláně

28. 10. – Města

4. 11. – Jak vznikala Zázračná planeta II

Srdcaři v Africe: Záchrana levharta i pocta Hanzelkovi se Zikmundem – česká tvorba na Prima ZOOM

(8 dílů, každou další sobotu ve 21.10, repríza v úterý v 15.25)

Svého druhu poctou nejslavnější české cestovatelské dvojici Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi je osmidílný seriál Srdcaři v Africe. Český tým, který poslední čtyři roky opakovaně jezdil do Jihoafrické republiky, Namibie, Botswany či Mosambiku, aby odtamtud přivezl záběry srovnatelné s produkcí BBC, v něm představí různá zákoutí několika zemí Jižní Afriky a s nimi i silné příběhy.

Na rozdíl od Hanzelky a Zikmunda vsadil tým, jehož členy jsou moderátorka Lucie Výborná, režisér Miroslav Náplava, kameramani Ondřej Hošek a Honza Tutoky, na obytný terénní náklaďák „Manka“. Přestože v obytném voze strávili přes půl roku života, nejedná se o klasickou road movie.

V jednotlivých epizodách seriálu se podíváme do hlubin k velkým bílým žralokům, zažijeme pořádný offroadový adrenalin a vyšplháme na třítisícové vrcholky Dračích hor. Srdcaři všechno prožívali na vlastní kůži: potápění se ke krokodýlům v deltě Okavanga, spaní v kamenných rondelech pastevců v Lesothu nebo halliburtonovskou jízdu drezínou po opuštěné železnici.

Srdcaři se ale účastnili i zátahu na pytláky a vědeckých experimentů pod vodou i na souši. Patří mezi ně záchrana levharta, kterého budeme sledovat pomocí trekovacího obojku, nebo unikátní snímání afrického parku z dronu.

Více informací na www.srdcari.cz

23. 9. – Od Řípu k mysu Dobré naděje

30. 9. – Ráj a peklo zvířat

7. 10. – Drezínou po Africe

14. 10. – Až na vrchol Dračích hor

21. 10. – Strach má velké zuby

28. 10. – Iniciace 2.0

4. 11. – Blues velkého bílého žraloka

11. 11. – Afrika snů a skutečnosti

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom