16. ledna 2013 06:00

V temné uličce tyhle ROSTLINY jistě potkat nechcete...

Některé rostliny jsou pořádně odporné. A některé jsou dokonce ohavné.

Zatímco krásná růže nebo uhlazená gerbera mohou snadno okouzlit kdekterou ženu, některé jiné rostliny by si člověk na parádu rozhodně nevybral. Některé navíc kromě odpudivého vzhledu disponují i nepříjemným zápachem. Takže pozor na ně!

NejošklivějšíNejošklivější rostlinou na světě v roce 2009 veřejnost zvolila zmijovec titánský. Podle některých údajů je tato "krasavice" s až třímetrovým květem největší na světě, rekordy ale láme i svým zápachem - připomíná rozkládající se mrtvolu nebo shnilé ryby. Latinský název rostliny amorphophallus titanum také nenechá nikoho na pochybách o tom, jaký tvar má obří květ, který se objevuje jen jednou za několik let.

Krvavý zub

A i když houby nejsou rostliny, byla by škoda nezmínit zde některé opravdu vypečené exempláře. Co třeba hydnellum peckii neboli lošákovec palčivý? Tato houba přezdívaná krvavý zub vypadá jako vyplivnutá žvýkačka a vyskytuje se občas i v našich lesích. Sice voní po jahodách, ale pozor - jedlá není.

Jabloňovrah

A zmíníme ještě parazitickou houbu gymnosporangium, česky se jí říká rez jalovcová. Ta dokáže svými výrůstky proměnit plody jabloně, cypřiše i dalších stromů v odporně vypadající chuchvalec rozlézajících se červů.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom