6. března 2024 14:25

Osmý ročník soutěže Czech Nature Photo zahájí výstava oceňovaného rakouského fotografa Bernharda Schuberta

Bernhard Schubert sbírá za své fotografie významná ocenění už od roku 2016, nechybí mezi nimi například Austrian Nature Photographer 2023 nebo Photographer of the Year 2023. Letos zasedne v mezinárodní porotě osmého ročníku Czech Nature Photo. Vernisáž jeho výstavy Pestrost přírody a fotografie bude spojena s představením unikátní limitované edice fotografie vytištěné na stříbře, která vznikla ve spolupráci se společností Golden Gate. Vernisáž a představení stříbrného snímku „Zimní stehlík“ se koná 13. března v 18:00 v galerii Czech Photo Centre.

„Jsme přesvědčeni o tom, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé uvědomovali, že jsou její nedílnou součástí. Vedle představení krásných fotografií celého světa, hledáme i další možnosti, jak se o ochranu přírody zasloužit. Spojením fotografie a ceniny vzniklo umělecké dílo, jehož zakoupením každý může přispět na smysluplný projekt,“ říká Veronika Souralová, spoluzakladatelka soutěže Czech Nature Photo a ředitelka společnosti Czech Photo.

První fotografií z investiční edice je snímek Michala Krause, wildlife fotografa a spoluzakladatele soutěže Czech Nature Photo, s názvem „Zimní stehlík“. Edice obsahuje 300 investičních výtisků, které doprovází představení soutěže a výstavy Czech Nature Photo a příběh vzniku fotografie. Fotografie bude možné zakoupit v síti poboček společnosti Golden Gate. Část z ceny půjde na charitativní projekt České společnosti ornitologické, která zkoumá a chrání ptáky, jejich prostředí a přírodu jako celek a svou činností k tomu motivuje i širokou veřejnost. Právě finanční příspěvek je dalším krokem Czech Photo, který propojuje fotografii s aktivní podporou ochrany přírody.

„Fotografie na stříbře je vytištěna UV inkoustovými tiskárnami s využitím vysoce přesné technologie při nízkých rychlostech s použitím ekologicky šetrného inkoustu. Natištěný motiv pak působí živě, plasticky a má věrné barvy, které jsou dlouhodobě trvanlivé a neměnné,“ popisuje proces výroby manažer péče o zákazníky Pavel Řihák ze společnosti Golden Gate.

Fotograf Bernhard Schubert vystudoval zoologii a v současné době dokončuje magisterský obor ekologie a management volně žijících živočichů ve Vídni. Vědecky podložené znalosti zvířat a jejich chování mu pomáhají realizovat vize při fotografování přírody. Zachycení atmosféry divočiny a fascinující přírody je pro něj nástrojem, jak se podělit o zážitky a ukázat lidem její krásu ve všech aspektech. Snaží se hledat neotřelé úhly pohledu a kreativní nápady, které umějí diváky nadchnout a dovést je k přemýšlení o fotografovaném motivu i způsobu jeho zachycení.

Kromě několika sólových výstav je Schubert i autorem knihy, společně s dalšími šesti fotografy přírody vydal fotografickou instruktážní knihu Fotografieren in der Natur.

Na výstavu Pestrost přírody a fotografie vybral kurátor Michal Krause 94 fotografií z tvorby Bernharda Schuberta.

Veřejnosti se výstava otevře 14. března a potrvá do 7. dubna. Otevírací doba galerie je v úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 100 a snížené 50 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Prima ZOOM je mediálním partnerem Czech Nature Photo.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom