1. ledna 2013 00:00

Divoký sex ve světě zvířat: Vzruš mě, stimuluj mě!

Proč se vlastně zvířatům líbí sex? On se jim vlastně moc nelíbí – zejména samicím ne. Ve skutečnosti tráví víc času tím, že se páření vyhýbají než samotným sexem.

Sex je totiž pro zvířata většinou hrozná nuda a čas, který jím stráví, by mohla využít mnohem lépe.

Čím delší páření, tím větší šance na to, že samice bude oplodněná. To je jednoduchá matematika zvířecího sexu – vše ostatní už je „něco za něco“. Čím déle páření trvá, tím větší je také šance, že v ten moment bezbranná zvířata někdo napadne, tím více energie při tom ztratí.

Zvířata tak musí partnerům onen čas strávený „zbytečně“ něčím vynahradit. A někdy si při tom počínají až nečekaně nápaditě. Přesvědčte se sami, do netopýrů byste třeba asi neřekli, jak bravurně ovládají francouzské milovní...

Čím větší nástroj, tím lépe

Některé druhy škvorů mají penisy stejně velké jako celé jejich tělo. Při vědeckém výzkumu se ukázalo, že samice jasně upřednostňují samce s většími penisy. Samici přitom nevadí, že čím delší penis, tím déle pohlavní akt trvá.

Je to proto, že čím větší pohlavní orgán, tím víc stimuluje pohlavní orgány samice, kterou tak přivádí k pocitům podobným lidskému orgasmu. Kdo by tušil, kolik podobného máme s tak odpudivými zvířaty, jako jsou škvoři.

A co orální sex?

Kaloni se páří hlavou dolů – tedy ve stejné pozici, v jaké rodí, žerou i vyměšují. Čínští biologové pozorovali kaloně při 20 pářeních; z toho ve 14 případech samice stimulovala orálně. Když Číňané měřili délku pohlavního styku kaloňů, ukázalo se, že samice, které partnerovi pomáhaly, prodlužovaly délku koitu.

Podívejte, jak to vypadá:

Platila přitom přímá úměra: čím déle probíhal orální sex, tím déle trvalo páření. Vědci v tomto případě věří, že orální sex má rovnou více funkcí – kormě prodloužení páření také sliny samice díky své kyselosti brání před pohlavními chorobami.

Sdílejte článek
Štítky orální sex sex penis

Populární filmy na Prima Zoom