17. ledna 2024 01:40

Czech Photo vyhlašuje osmý ročník soutěže pro fotografy přírody Czech Nature Photo

Přihlašování do nového, již osmého ročníku soutěže Czech Nature Photo bude pro fotografky a fotografy přírody otevřeno od 15. ledna do 18. února. Již tradičně bude současně probíhat soutěž Czech Photo Junior, která je zaměřena na mladé fotografy ze základních a středních škol.

„V porotě osmého ročníku Czech Nature Photo zasedne mladý rakouský zoolog a fotograf Bernhard Schubert. Zachycení atmosféry divočiny a fascinující přírody je pro něj nástrojem, jak se podělit o zážitky a ukázat lidem její krásu ve všech aspektech. Snaží se hledat neotřelé úhly pohledu a kreativní nápady, které dokážou diváky nadchnout a dovést je k přemýšlení o fotografovaném motivu i způsobu jeho zachycení,“uvádí nový ročník manažer soutěže Michal Krause.

Práce českých a slovenských fotografů zachycujících přírodu doma i ve světě bude možné přihlašovat od 15. ledna do 18. února 2024 prostřednictvím elektronického systému Econtest.

V aktuálním ročníku soutěže Czech Nature Photo je vypsáno šest hlavních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Dále je možné přihlásit snímky do speciálních kategorií SérieZvířata v lidské péči a Příroda v Praze. Soutěžit se bude o Cenu za nejlepší fotografii české přírody.

Ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradu je vypsána speciální kategorie Zvířata ve svém prostředí, která se zaměřuje na snímky zachycující volně žijící živočichy v kontextu jejich domovských biotopů a životního prostoru, jehož ochranu je třeba neustále zdůrazňovat. Vítěze kategorie Zvířata ve svém prostředí čeká výstava přímo v zoologické zahradě před informačním centrem.

Odborná mezinárodní porota bude zasedat v Czech Photo Centre 14. března pod vedením fotografa Petra Bambouska, dále v porotě zasednou: fotograf a zoolog Vít Lukáš, rakouský fotograf přírody a zoolog Bernhard Schubert, hudebník a entomolog Dan Bárta a fotograf a ornitolog Libor Vaicenbacher.

Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny 3. dubna. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat na začátku května společně se zahájením výstavy oceněných prací v Czech Photo Centre.

Soutěž doprovodí fotografická výstava zahraničního porotce Bernharda Schuberta v galerii Czech Photo Centre v Nových Butovicích.

Czech Photo Junior bude probíhat paralelně se soutěží Czech Nature Photo. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích. Fotografie budou moci mladí fotografové zasílat do uzávěrky soutěže 18. února přes systém společnosti CEWE. Vyhodnocení těch nejlepších snímků mladých talentů se bude konat společně s profesionální soutěží Czech Nature Photo.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom