29. prosince 2022 09:15
Adam Vala

Počasí na Silvestra: Kolik bude stupňů a kde nasněží?

Jaké bude v Česku počasí na Silvestra a na Nový rok? Český hydrometeorologický ústav přinesl nové podrobné informace.

Počasí na přelomu roku bude takřka jarní. Teploty na silvestra i Nový rok vystoupají v Čechách k 15 stupňům. Na Moravě a ve Slezsku bude o něco chladněji, maximální teploty tam o nadcházejícím víkendu nepřekročí 11 stupňů Celsia. Může pršet, sněžit má jen v nejvyšších polohách. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a sociálních sítích. Mírně ochladit se má během prvního lednového týdne.

"V sobotu zesílí teplejší jihozápadní proudění, proto budou teploty zejména v Čechách stoupat nezvykle vysoko," uvedli meteorologové. Připomněli, že to bude druhý takto teplý poslední den roku po sobě. Loni na silvestra dosáhla v Česku teplota ojediněle také 15 stupňů Celsia a padla řada teplotních rekordů.

Počasí do konce týdne

Ve čtvrtek 29. prosince čekají meteorologové oblačno a zataženo, na Moravě zpočátku místy mlhy, někde i mrznoucí. Mohou se objevit přeháňky nebo déšť, nad 1000 metrů nad mořem může sněžit. Teploty se budou přes den pohybovat od sedmi do 11 stupňů, na Moravě a na horách kolem čtyř stupňů.

Také v pátek 30. prosince zůstane obloha většinou zatažená, bude občas pršet, na horách budou srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty zůstanou nad nulou, přes den budou od šesti do deseti stupňů, na Moravě do pěti stupňů Celsia.

V sobotu 31. prosince očekávají meteorologové zataženo až oblačno, na Moravě místy mlhy. Zejména na hory znovu dorazí přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty budou osm až čtyři stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 11 až 15 stupňů, na Moravě na sedm až 11 stupňů.

Podobné teploty budou i v neděli, první den roku 2023, ale bude méně oblačnosti i srážek.

Začátek příštího týdne budou ještě teploty překračovat deset stupňů Celsia. Postupně se sice mírně ochladí, mrazivé počasí ale nedorazí, a to ani v noci.

Zdroj: ČTK

Adam Vala

Populární filmy na Prima Zoom