Prima ZOOM WorldFilm přinese to nejlepší ze světa i z Česka

Prima ZOOM WorldFilm je součástí 28. ročníku HOLIDAY WORLD 2019 – mezinárodního veletrhu cestovního ruchu. Cestovatelský festival přináší setkání s osobnostmi i s jejich dobrodružnými zážitky.

Již 18. ročník tradiční a velmi atraktivní součásti veletrhu HOLIDAY WORLD je víkendovou přehlídkou filmů, autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů a výstav fotografií z cest, letos poprvé pod názvem Prima ZOOM WorldFilm. Festival bude probíhat v Konferenčním sále levého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti Holešovice ve dnech 23. a 24. února a návštěvníci na něm mají jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Těšit se můžete na rozhovor s nejslavnějším archeologem současnosti přímo uprostřed egyptských vykopávek v projekci jednoho dílu ze seriálu Hausbot Petra Horkého – Zahi Hawass –, který premiérově vysílá Prima ZOOM každé pondělí od 20.00. O cestě do Mongolska Škodou 100 povyprávějí Jana a Dan Urbanovi. Mezi cestovateli se představí i Ruda Švaříček, světový expert na hledání diamantů Jaroslav Jakubec, válečné reportérky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová, pouštní poutník Bruno Baumann nebo populární „stand up cestopisec“ Ladislav Zibura.

Nedělní program potom zahájí projekce dokumentu ze série Srdcaři v Africe – Strach má velké zuby (rovněž vysílaný na Prima ZOOM – pro který se připravuje pokračování Srdcaři na severu), na Haiti za kořeny černé magie můžete zavítat s režisérem Viliamem Poltikovičem, cestovatel Bob Stupka povypráví o objevování Jižní Ameriky a o svůj perný rok strávený na šesti ze sedmi kontinentů se podělí cestovatel a fotograf Petr Jan Juračka. Neobvyklé setkání nabídne diashow Dana Přibáně.

Více se odzvíte v podrobném programu.

HOLIDAY WORLD 2019

Tradiční a prestižní akce se uskuteční ve dnech 21.–24. února 2019 v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Veletrh proběhne společně s 13. ročníkem gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL. Cílem spojení veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování a stravování a představit je v co nejširší paletě odborníkům a laikům. I letos se na veletrhu HOLIDAY WORLD představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako je Asie nebo Afrika. Těšit se můžete na Kubu, Dominikánskou republiku, Peru a letos nově zastoupení Karibiku. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur. HOLIDAY WORLD tedy poskytne nejen širokou škálu prezentací mnoha zahraničních zemí, ale i široké zastoupení domácích regionů pod společným názvem REGION WORLD. Novinkou v letošním roce je spojení s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, který představí nejzajímavější památkové objekty České republiky včetně církevních památek.

Veletrh HOLIDAY WORLD bude opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek), kdy je připraven rozsáhlý program formou seminářů, prezentací, konferencí, a dny, které budou patřit veřejnosti laické (pátek od 14.00, sobota a neděle), které nabídnou přehlídku cestovatelských filmů, autogramiád a výstav cestovatelských fotografií právě v rámci Prima ZOOM WorldFilm.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice

Otevírací doba: Pouze pro odborníky: čtvrtek 9.30–18.00 a pátek 9.30–18.00

Pro veřejnost: pátek 14.00–18.00; sobota 9.30–18.00 a neděle 9.30–16.00

Vstupné:

- čtvrtek 21. 2. a pátek 22. 2. do 14.00 (pouze pro odborníky) – předregistrace: 200 Kč (permanentka na 4 dny) // na místě: 500 Kč (permanentka na 4 dny)

- pátek 22. 2 od 14.00; sobota a neděle 23. 2.–24. 2. (pro veřejnost): základní vstupné na místě: 150 Kč // zlevněné vstupné: 100 Kč – senioři nad 60 let; ZTP; studenti (max. 26 let)

Zdarma děti do 15 let po předložení platného dokladu s fotografií, jménem a datem narození, pouze v doprovodu dospělé osoby. Zákaz vstupu se psy.

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom