Tým Tatry kolem světa 2 se rozrostl

Ve čtvrtek 13. srpna se ke stávající posádce Trajdy (T815) a Bludičky (karavan Adria) připojili další tři cestovatelé. Tentokrát jde o dva dočasné členy – Iva a Roberta, kteří se rozhodli zažít expediční život na vlastní kůži ještě letos a projet s TKS2 sever Íránu. Třetí nově příchozí je Kateřina, jedna z organizátorek projektu, která se od posádky oddělila v polovině března. Na cestě je tedy opět „sedm statečných“.

Sedmička cestovatelů má před sebou nabitý itinerář, o který se postaral náčelník výpravy Marek Havlíček. Hned po svém příjezdu si parta TKS2 prošla Teherán, ze kterého se v pátek vyrazilo směr oblast Mázandarán. Šlo o poměrně dlouhý přejezd, cca 340 km, a tak se kola Trajdy i Bludičky zastavila zhruba v polovině cesty, a to u Dehnamak Caravanserai, které bylo vybudováno v roce 1570 a sloužilo jako místo odpočinku poutníkům, dnes cestovatelům a obchodníkům. Dehnamak Caravanserai prošlo rekonstrukcí, tedy jen jeho část. Další budovy jsou spíše ruiny, ale o to víc byly pro naše cestovatele zajímavější.

Cílem dne byly přírodní terasy, které vznikly díky minerálním látkám ve vodě, která vyvěrá ze skály. Chuťově připomíná dost výrazně lázeňskou minerální vodu. Než ale mohli cestovatelé tuto „minerálku“ ochutnat, museli projet off-roadovou cestou, která vedla podél silnice, jejíž části byly nejspíš místními zasypány.

Jízda v terénu byla na programu i další den, a to při přejezdu k vodopádům KabodVal waterway. Ivo i Robert se shodují, že jsou rádi, že se Marek pouští i do terénních cest, že nejde jen o „Potěmkinovy vesnice“, které lákají fanoušky. „Jsem mile překvapený tím, jak je Trajda pohodlná a až takovou průjezdnost Bludičky jsem nečekal,“ dodává Ivo během opravy dveřních pantů v Trajdě.

V dalších dnes se výprava přesouvá do města Mašhad, které je známé nejen šafránem. Je se na co těšit, takže: „Pojeď v tom s námi.“

Za tým TKS2, Kateřina Božková

Dokumentární seriál Tatra kolem světa 2 můžete na Prima ZOOM (od 3. října) premiérově sledovat každou sobotu ve 20.00.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom