Sůl nad zlato? Pro Tatru kolem světa 2 tentokrát ne

Bez bagru ani ránu!

V sobotu 4. července se k posádce Tatra kolem světa 2 připojili další tři dobrodruzi. Společný plán cesty vede směr jih Íránu, kde jsou v plánu návštěvy tkalcovských dílen, tržnic, šafránových farem. Než se tam ale cestovatelé dostanou, udělají si nucenou zastávku na solné pláni u jezera Hoz-e Soltan, a to na celých 32 hodin.

V neděli v dopoledních hodinách vyráží Trajda (T815) společně s Bludičkou (karavan Adria) z Teheránu směr jih země. Zhruba po 120 kilometrech se posádka Trajdy rozhodla pro neplánovanou odbočku k solnému jezeru. Bludička jela kus před nimi dle původního plánu, aby se mohly natočit záběry průjezdů naší expediční krásky. Po nějakém čase přišla Markovi zpráva, že Trajda uvízla na solné pláni, takže se k ní společně s kameramankou Evou vrátili. Půda byla ale skutečně měkká, a tak si nucenou pauzu dala i Bludička.

Kluci se chopili lopat a začali kopat, vykopávat, obkopávat, … Po několika hodinách a marném pokusu o vyproštění se u zapadlých aut objevil místní člověk, který nabídl svou pomoc. Přijel bagrem, a tak se za něj Trajda zapřáhla a povedlo se ji vytáhnout, stejně tak i Bludičku. Jen bagr se během tohoto sám zahrabal. Takže začala naoplátku Trajda tahat jeho a díky tomu se opět propadla a její kola se už jen protáčela v měkké slané zemině.

Na pomoc všem nakonec přijel Červený půlměsíc, který pomáhal vyprošťovat. Celá tato neplánovaná odbočka zabrala 32 hodin, nespočet mávnutí lopatou, litry potu, ale nakonec se vše podařilo a tým TKS2 společně s místními odjeli do nedalekého města Qom.

Dokumentární seriál Tatra kolem světa 2 můžete na Prima ZOOM (od 3. října) premiérově sledovat každou sobotu ve 20.00.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom