Co se děje v backstage expedice Tatra kolem světa 2?

Po více než půl roce se členové expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2) vrátili na nějaký čas domů. Vrátila se ale jen lidská posádka. Trajda (T815) a Bludička (obytný vůz ze stáje Adria) zůstaly v íránském přístavu na pobřeží Kaspického moře, přes které se po pár dnech vydaly do Ruska, kde prozatím čekají na své cestovatele.

Přestože se teď fyzicky expedice nejede, neznamená to, že projekt stojí nebo že dokonce spí. Opak je pravdou. Realizační tým se aktivně snaží o získání víz do Ruska: „Aktuálně se snažíme získat víza do Ruska. A je to fuška. V Rusku je teď zákonem totiž vydávání víz českým občanům zakázáno. A tak se snažíme, co to dá a s vyjednáním výjimky pro naši expedici,“ popisuje stav náčelník výpravy Marek Havlíček. Dodal také, že za měsíc parkování v ruském přístavu se za oba vozy zaplatí zhruba 100.000,- Kč, protože poplatky nejsou nastavené na dlouhodobé parkování. Úkolem pro letošní rok je dle organizátorů auta proclít a zazimovat v garáži, ze které se v příštím roce bude startovat další etapa výpravy.

Během expedice se natočilo mnoho materiálů, a i díky pandemii spojené s covid-19 se v tomto roce mnoho necestovalo, proto jsou natočené materiály vnímány jako unikátní, už jen z důvodu, že je na nich zachycený život ve světě ochromeném virem. To, jak cestovatelé zvládali nečekané situace během půl roku na cestě se mohou diváci Prima ZOOM dozvědět už tuto sobotu 3. 10. ve 20.00, kdy startuje desetidílný seriál Tatra kolem světa 2, který vznikal již v době putování expedice. Natočilo se kolem 18TB materiálu. Ten byl do Česka dopravován postupně, a to s přílety a odlety členů výpravy TKS2.

Dle původního plánu se měly vozy v říjnu dostat do ruského Vladivostoku, ze kterého měla plout do San Antonia v Chile, Jižní Amerika, kde měla příští rok startovat II. etapa expedice. Plány se ale změnily a na základě většinové dohody s dočasnými členy, se v roce 2021 pojede okruh dosti podobný tomu, který se měl jet letos.

„Dočasným členům, tedy lidem, kteří nás finančně a lidsky podpořili a účastní se výpravy na vlastní kůži, jsme připravili dvě verze itineráře okruhů na příští rok. Jak se říká štěstí přeje připraveným, a tak i my si připravíme raději více možných variant. No a k tomu se samozřejmě prodíráme spoustou fotek, abychom pro vás vybrali ty nejkrásnější a připravili z nich kalendář. Dále makáme na malém překvapení, které udělá snad každému tatrovákovi radost a za pár týdnů s tím vyjdeme do světa,“ dodává Marek Havlíček.

Je se zkrátka na co těšit. Pro aktuální informace můžete sledovat webové stránky projektu www.TatraKolemSveta2.cz

Za tým TKS2, Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom