Nejkrásnější místa a turistické pasti Jamajky 1/2

Cestu na Jamajku jsem podnikla především proto, že jsem si přála změnit místo své pracovny. Letenky byly za velmi příznivou cenu a po krátkém průzkumu jsem došla k závěru, že destinace je i relativně levná. Nezbývalo už nic jiného, než najít kreditku a začít plánovat cestu.

Detailněji o tom, proč jsem se rozhodla jet na Jamajku, píšu ve svém článku Jak jsem se rozhodla přesunout si kancelář na Jamajku, stejně jako o mých prvních dojmech a pocitech, které jsem v destinaci prožívala. Jak si jistě umíte představit, stejné destinace na vás budou působit jinak, pokud se do nich vypravíte sami, nebo s někým. Některé země jsou pro solocestovatele rájem, jiné oříškem. A kam se řadí Jamajka?

Co zažít a co si klidně nechat ujít?

Nakonec jsem na tomto karibském ostrově strávila 2 týdny a procestovala ho skoro celý dokola. Na jaká místa budu ještě dlouho vzpomínat a která bych si klidně nechala ujít? Udělejte si obrázek o tom, jak Jamajka vypadá a pro vás, kteří se tam chystáte, můžete se inspirovat těmito tipy.

Montego Bay

S jedním z největších měst Jamajky jsem se setkala hned první den, po příletu. Letiště Sangster International Airport se nachází jen několik kilometrů od centra města. Pokud se tu nemusíte dlouho zdržovat, doporučuji prohlédnout si centrum, zajít si na dobrou večeři a další den se vydat na cesty. Jaké byly moje první dojmy z tohoto města?

Route taxi

Pokud chcete zažít opravdovou Jamajku, nesmíte zapomenout jet alespoň jednou „route taxi“, které zde nahrazují autobusy nebo v Asii známé maršrutky. Hodobóžově se to nazývá taxi, ale připravte se, že v autě rozhodně nebudete sami. Více v článku Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, JAMAJKA!

Port Antonio, Boston Bay

Jedno z mých neoblíbenějších míst Jamajky. Tady se konečně dočkáte vytouženého klidu a místní vás nebudou pronásledovat tolik, jako ve velkých či turistických městech. Na členité pobřeží s útesy je navíc krásná podívaná a díky barevným reefům si užijete i šnorchlování.

Blue mountaines, káva a výstup na nejvyšší horu

V Blue mountaines najdete i stejnojmennou nejvyšší horu, na kterou se s trochou dobré vůle snadno dostanete. Nezapomeňte si však vzít teplé oblečení, protože na vrcholku může teplota klesnout až k 0. Pokud nemáte dostatek času na prozkoumání hor pěšky, projeďte se tudy alespoň autem. Ze Strawberry hill je nádherný výhled a pokud budete pokračovat dál, k armádní základně, můžete si prohlédnout i velkou část vnitrozemí. Navíc je tu příjemnější teplota než „dole“ a můžete se stavit na coffee tour v Craigton Estate. Po zajímavé přednášce o místní kávě ji dostanete společně s rumových koláčem ochutnat.

Kingston

Hlavní město je rušnou metropolí, kde se zajímavě mísí kultury. Vzhledem k úpornému vedru doporučuji vstát brzy ráno a projít si město ještě když je teplota snesitelná. Mezi turistické atrakce patří především Devon House z 19. století (kam si musíte udělat předem rezervaci), muzeum Boba Marleyho, národní galerie a národní muzeum. Zajímavé je také procházet si jednotlivé části města a pozorovat street art.

Treasure beach

Moje nejoblíbenější místo z celé Jamajky. Pokud zavítáte do Treasure beach, čeká na vás naprosto odlišná atmosféra. Čas jako by se tu zastavil, lidé jsou milí a příjemní. Většinou se vás nikdo nesnaží obrat. Na pláži je klid, stejně jako v celém městečku. Opojná vůně marihuany je tu o něco silnější než v jiných místech, ale je to vykoupeno všeobecným klidem a pohodou.

Black river

Vyrazte za raftingem a krokodýli na Black river, která dostala své jméno po tmavém jílovitém podloží, díky kterému řeka působí jako by byla černá. Více o tomto zážitku se dočtete v článku Adrenalinový rafting na řece s krokodýly

Populární filmy na Prima Zoom