Vrah Marilyn Monroe odhalen? Nová kniha vyvrací sebevraždu filmové hvězdy
Nová kniha bývalého detektiva Mikea Rothmillera přichází s důkazy, že Marilyn Monroe nezemřela vlastní rukou, ale byla úkladně zavražděna blízkým přítelem.
Kniha bývalého detektiva Mikea Rothmillera s názvem Bombshell vychází v těchto dnech ve Spojených státech a opravdu působí jako rozbuška. Rothmiller, který knihu sepsal spolu se spisovatelem Douglasem Thompsonem, v ní totiž údajně přináší nové důkazy o smrti jedné z nejpopulárnějších celebrit na světě, Marilyn Monroe.
Monroe (ne)spáchala sebevraždu?
Okolnosti hereččiny smrti přitahovaly od začátku pozornost a různé konspirační teorie. Podle oficiální verze Marilyn Monroe, která údajně trpěla mnoha psychickými problémy, spáchala 4. srpna 1962 sebevraždu, když se ve svém domě v Los Angeles v 36 letech předávkovala Nembutalem. Mezi obecně známá fakta patří také to, že poslední, kdo s ní mluvil, byl její dávný přítel, herec a tehdejší manžel sestry prezidenta Johna Kennedyho, Peter Lawford. Volali si během večera, kdy se hollywoodská hvězda předávkovala. Lawford později policii vypověděl, že herečka zněla již během hovoru omámeně.
Mike Rothmiller ovšem tvrdí, že má důkazy, které tuto oficiální verzi vyvrací.
TODAY IN HISTORY: On this day in 1962, actress Marilyn Monroe, 36, was found dead in her Los Angeles home; her death was ruled a probable suicide from "acute barbiturate poisoning." https://t.co/tvCIlno9WF pic.twitter.com/0LFabZMk51
— ABC News (@ABC) August 5, 2019
Kdo zabil Marilyn Monroe?
Rothmiller je bývalý detektiv a počátky toho, co se mu údajně povedlo o hereččině smrti zjistit, sahají do dob, kdy býval nejmladším detektivem na městském oddělení rozvědky organizovaného zločinu v LA. V archivech tehdy prý běžně narážel na známá jména a rád si ve spisech četl. Když se mu ale jednou dostaly do ruky spisy týkající se prezidenta Johna Kennedyho a jeho bratra, někdejšího ministra spravedlnosti Roberta ‚Bobby‘ Kennedyho, narazil údajně také na jejich spojení se smrtí Marilyn Monroe. A nešlo o žádnou banalitu. Rothmiller tvrdí, že podle těchto dokumentů herečku zabil Bobby Kennedy, protože se bál obřího skandálu, a jako ministr spravedlnosti pak vše bez problémů zametl pod koberec.
Rothmiller podle svých slov o všem dlouhá desetiletí mlčel ze strachu, že přijde o život. Údajně se bojí doteď, s manželkou se ale dohodli, že i přes riziko, které pro něj z uveřejnění těchto okolností plyne, si svět zaslouží ‚dozvědět se pravdu‘.
Takto Marilyn Monroe zpívala k narozeninám Johna F. Kennedyho:
Happy Birthday to President #JohnFKennedy! On May 19,1962 in Madison Square Garden, #MarilynMonroe singing "Happy Birthday, Mr. President" and the classic song written by #LeoRobin -- "Thanks for the Memory" for which she had written special lyrics for JFK https://t.co/vRag3zIqD8 pic.twitter.com/0elIVOHCYS
— Leo Robin (@LeoRobinMusic) May 27, 2018
Poslední chvíle hvězdy
Neuběhly ani tři měsíce od chvíle, kdy Marilyn tehdejšímu prezidentovi Spojených států, Johnu Fitzgeraldu Kennedymu, zpívala „Happy Birthday, Mr. President“. Provokativní vystoupení i následná party podporovaly šeptandu, že spolu Kennedy a Monroe mají poměr. A pomluv nebyl ušetřen ani Kennedyho bratr Bobby.
Rothmiller tvrdí, že Monroe skutečně s oběma muži sexuální pletky měla, a také, že ji to stálo život. A důkaz pro toto tvrzení? Ztracený hereččin deník, ve němž je údajně uvedeno, že ji Kennedyové poté, co s nimi poměr ukončila, naprosto zavrhli: „Nevolají mi zpátky. John a Bob mě využili. Řekla jsem Peterovi (Lawfordovi, pozn. aut.), že mě ignorují. To si nenechám líbit. Řeknu o nás všem.“
A detective is alleging that John F Kennedy's brother killed Marilyn Monroe and the police covered it up. This needs a movie. pic.twitter.com/BVcmVuHOMw
— Karé 🧸 (@ChaiStuck) July 6, 2021
Vraždu prý zakryli policisté
Rothmiller prý deník našel právě ve spisech, které jako mladík procházel. Aby si jeho pravost a pravdivost svých hypotéz ověřil, vyhledal podle svého tvrzení Petera Lawforda, který mu měl mimo záznam odhalit šokující pravdu: Během večera, kdy Marilyn Monroe přišla o život, s ní netelefonoval, ale mluvil z očí do očí. A nebyl sám. Spolu s ním byl prý u herečky doma i jeho do běla rozzuřený švagr Bobby Kennedy a Lawford ho po obrovské hádce, během níž Marilyn opakovaně vyhrožovala skandálem, viděl nasypat do její skleničky barbituráty.
Losangeleská policie později údajně našla hereččin deník a zbavila se ho stejně jako skleničky s Bobbyho otisky prstů. Lawford se prý bál o svůj život a nebýt rozhovoru s Rothmillerem, odnesl by si své tajemství do hrobu.
Může to být pravda?
Stane se konspirační teorie, která mezi fanoušky Marilyn Monroe koluje celá desetiletí, oficiální verzí? Moc pravděpodobné to není. Korunní svědek, Peter Lawford, zemřel už v roce 1984 a oba Kennedyové jsou taktéž mrtví. Právě smrt Johna F. Kennedyho sama patří k záhadám, které jsou opředeny řadou konspirací. Ani Frank Sinatra, který měl Monroe skandální odhalení rozmlouvat, už nežije. Není tedy pravděpodobné, že by se našel kdokoli, kdo by dokázal Rothmillerova tvrzení potvrdit, nebo vyvrátit. A totéž platí o pravosti dalších jeho údajných důkazů. Jisté tak v tuto chvíli je jen to, že jeho kniha bude pořádným magnetem na milovníky konspirací.