reklama

Kolem nás není Vesmír, ale jen obří hologram, dokazuje rakouský fyzik

Vesmírný hologram Foto: Vesmírný hologramFoto: All

Všechno, co kolem sebe vidíme, je jenom projekce dvourozměrného hologramu – prokazuje údajně výzkum rakouských teoretických fyziků.

Roku 1997 se poprvé objevila bizarní teorie o tom, že vesmír není vesmír, ale pouze gigantický hologram. Přišel s ní excentrický (ale vážený) fyzik Juan Maldaceta – a prokazoval pravdivost této teorie nedostatky v matematických důkazech standardního kosmologického systému. Mainstreamoví fyzici tuto hypotézu v podstatě ignorovali…

Teď ale rakouští fyzici přišli s dalším „důkazním materiálem“, který naznačuje, že Malcadeta mohl mít pravdu. Jak vypadá „jejich“ svět? Holografická teorie vychází z představy, že základem světa je dvourozměrná deska, která má v sobě obsažené veškeré informace ve vesmíru. To, co vidíme a vnímáme kolem sebe, je pak pouze hologramem, který ze základní matice vychází.

Důkazy? Tady jsou!

Podle Malcadety to naznačuje fakt, že když se v základních rovnicích popisujících vynechají tři rozměry a nechají se jen dva, nic zásadního se se nezmění. Jenže problém byl, že se to dalo prokazovat pouze ve zvláštních teoretických a velmi specifických vesmírech. Nyní ale vědci z Vídeňské technické univerzity prokázali, že se s Malcadetovými představami dá pracovat i v našem vesmíru.

Rakušané tři roky měřili a počítali a výsledek je podle nich dost průkazný: „Naše výpočty potvrzují, že holografický princip se dá realizovat i v plochých vesmírech,“ vysvětlil Max Riegler.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVGodzilla Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.50
DNES V TVDvojí obvinění Foto:
20.15
DNES V TVNebezpečný mstitel Foto:
22.25
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVDémoni vzpomínek Foto:
20.15
DNES V TVVražedné Miami Foto:
22.15

reklama

\n