Plavba ke hraně ploché Země dopadla tragicky. Italský pár skončil v karanténě a v poutech
Zastánci plochozemské konspirační teorie opět tvrdě narazili. Jak dopadl jejich výlet k ostrovu Lampedusa?
Konspirátoři věřící v plochou Zemi se opět vydali hledat důkaz ve prospěch své teorie. Podle nich je konec světa u Sicílie. Jenže svět jim hází klacky pod nohy, tentokrát v podobě pandemických omezení cestovat.
Posedlost plochou Zemí
„Pár plochozemců, kteří se během lockdownu pokusili plout na okraj světa, musel být zachráněn námořním lékařem, který obvykle zachraňuje migranty,“ shrnul výstižně britský web Daily Mail pokus manželského páru z Benátek dokázat nemožné.
Mapa ploché země, jak ji namaloval Orlando Ferguson v roce 1893
Představte si, že máte nějakou teorii týkající se geografie světa – a jediné, co vám chybí, je ji dokázat. A co víc, vy víte, kde se důkaz skrývá! Italský manželský pár proto vyrazil z Benátek na Sicílii, kde ve městě Termini Imerese prodal auto, koupil loď a přes veškerá omezení cestování, jež v této pandemické době platí, vyplul pro nevyvratitelný důkaz k italskému ostrovu Lampedusa, kde podle něj ležel konec světa.
Chybička se vloudí
Bohužel lodě jsou vybaveny kompasy sestrojenými spíše pro kulatou Zemi, než pro její plochý ekvivalent, a totéž platí pro mapy (klasické i námořní). A právě proto skončili konspirační výzkumníci místo na Lampeduse na ostrově Ustice ležícím v Tyrhénském moři (67 km severozápadně od Palerma).
Ostrov Lampedusa
Salvatore Zichichi, lékař úřadu pro námořní zdraví ministerstva zdravotnictví, který se obvykle zabývá migranty, řekl deníku La Stampa následující. „Ti dva opustili během lockdownu Benátky a vydali se na Lampedusu, čímž porušili všechna omezení.“ Logicky došlo k jejich zadržení a umístění do karantény, z níž se jim ale povedlo uprchnout. Následovalo tudíž další zatčení a deportace zpět na pevninu.
Lampedusa
Ostrov Lampedusa mimochodem nevešel ve známost jako konec světa, ale jako záchytný bod migrantů snažících se proplout ze severní Afriky do Evropy. Samotný ostrov patří Itálii a s rozlohou 20,2 km² je největším z Pelagických ostrovů. Zastávkou migrantů na cestě do Sicílie se stal kvůli své poloze, neboť leží 205 km od Sicílie a 113 km od pobřeží Tuniska. Vzhledem k situaci s migranty (a na ni navázané práci pobřežní stráže) byla v „době předcovidové“ na tomto území poměrně vysoká aktivita, takže je velmi nepravděpodobné, že by si zdejšího konce světa nikdo nevšiml. Tedy... kdyby tam samozřejmě byl.
Králičí pláž na ostrově Lampedusa Zdroj: Volné dílo
O pokusech a aktivitách zastánců teorie ploché Země jsme v minulosti psali už několikrát a zdá se, že důkazy ani nepodařené expedice neubírají konspirátorům na nadšení. Ve hře je totiž další velká výprava za důkazy. Tentokrát do Antarktidy!