reklama

VIDEO: Podívejte se, jak se doopravdy vyráběly legendární samurajské katany!

Pravá samurajská katana Foto: Pravá samurajská katanaFoto: All

Katana je zbraň ušlechtilá, krásná – zatraceně složitě vyrobitelná, jak ukazuje následující video.

Youtubeři ze stránky Man at Arms nejsou ani zdaleka něčím, jako je česká YT scéna. Na rozdíl od našich rozbalovačů krabic a tlachalů o nesmyslech tihle chlapíci opravdu něco výjimečného a úžasného tvoří.

Proslavili se tím, že vyrábějí slavné zbraně, které se objevily v kultovních filmech, seriálech a nebo hrách. Pokoušejí se je vždy udělat tak, aby to co nejvíc odpovídalo realitě. 

Tentokrát se pokusili vyrobit katanu z filmu Kill Bill – slavný meč, jímž vládla Nevěsta. Získala ho od legendárního mečíře Hattori Hanzóa... Filmaři z Man at Arms použili veškeré dobové techniky – a jejcih práce je opravdu obdivuhodná:

 

 

Jen pro zajímavost, Hattori Hanzó opravdu existoval, ale šlo o historickou postavu z 16. století. Hattori, známý také pod jmény Masanari nebo Masašige, byl vazalem klanu Tokugawa. Byl synem Jasunagy Hattoriho a v literatuře se objevuje pod přízviskem Ďábel Hanzó. Tento přívlastek zřejmě vznikl z potřeby odlišit jej od jiného tokugawského poddaného, Hanzóa Watanabe.(wiki) Svou první bitvu Hanzó prožil již jako šestnáctiletý, poté sloužil v Anegawě (1570) a Mikatagahaře (1572).

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Za hranice všednosti Foto:
10:40 11:15
57%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama