Putinova mapa dobyté Ukrajiny: Kde budou protektoráty a kde loutkové státy?
Hlášky z Partie 6. 3. 2022
Vladimir Putin chce překreslit mapu Evropy a Ukrajina v ní už nemá místo. Mapa budoucího uspořádání napadené země otištěná v ruském deníku ukazuje několik loutkových států a dva protektoráty.
Chce Putin ovládnout jen východ Ukrajiny, nebo ji dobýt celou? A plánuje obsazené území přičlenit k Rusku, nebo ho rozdrobit na několik menších celků? Pokud někdo ještě pochyboval o tom, kde se ruská armáda útočící na Ukrajinu zastaví, nejčtenější ruský list Komsomolskaja pravda přinesl odpověď.
Ve svém sobotním vydání 5. března 2022 Komsomolskaja pravda otiskla mapu ukazující údajný Putinův plán rozdělit Ukrajinu na pět různých administrativních částí s následující legendou:
→ Červená: Novorusko spolu s Podněstřím
→ Žlutá: Ukrajina (malé Rusko)
→ Modrá: Západní Ukrajina (Halič a Volyň)
→ Fialová: Zakarpatská oblast (území Maďarska)
→ Zelená: Bukovina (území Rumunska)
Tak Putin jiz vyjevil svou predstavu, otazka jak se mu ji podari nenaplnit. Zdroj: tydenik Euro, resp. Komsomolskaja PravDA! pic.twitter.com/7RrGEjN34Y
— Jiri Beck (@BeckJiri) March 7, 2022
V článku se uvádí, že „bývalá Ukrajina už nikdy nebude“. Podle mapy mají Rusové obsadit a zabrat červené území, Zakarpatsko a Bukovinu chtějí „darovat“ Maďarům a Rumunům jako protektoráty. Žlutě označené území je Malá Rus, tedy Ukrajina. Halič a Volyň by pak tvořily Západní Ukrajinu, v obou případech jako loutkové státy ovládané Moskvou.
Ruské cíle drhnou
Podmínkou uskutečnění takového plánu je ale vojenské vítězství ruské armády, eliminace ukrajinského vedení v čele s prezidentem Volodymyrem Zelenským a také obsazení dvou největších ukrajinských měst Kyjeva a Charkova ve východní části země. Podle dostupných informací se však Rusům ani jedno nedaří.
putin ruce main Zdroj: profimedia.cz
„Nejhorší scénář války je, že se Rusku podaří obklíčení Charkova a Kyjeva. A přestože Putin nebude moct ohlásit kontrolu nad celým územím, tak si to může vykládat jako vítězství. Pro nás by to byla prohra. Putin by totiž vykládal, že si se Západem dokáže poradit i příště,“ varoval generál ve výslužbě Petr Pavel ve vysílání CNN Prima NEWS.
Podle ukrajinského generálního štábu bylo od začátku ruské invaze na Ukrajinu zabito nebo zraněno více než 11 000 ruských vojáků. Tuto bilanci ale nelze ověřit a agentura Reuters připomíná, že ukrajinská strana neinformuje o tom, kolik zemřelo jejích vojáků. Moskva za celou dobu bojů přiznala ztráty jen jednou, a to v počtu 498 zabitých a 1 597 zraněných vojáků.
Našel jsem starou fotku z letecké show CIAF v Hradci Králové. Tohle je SU-27 plukovníka Oleksandra Oksanchenka. Ve snu mě tenkrát nenapadlo, že letoun půjde do boje na život a na smrt a jeho bravurní pilot padne při obraně své vlasti. Čest padlým hrdinům.. Slava Ukrajině! pic.twitter.com/id207QLNQE
— Miroslav Kalousek🇨🇿🇺🇦🇮🇱 (@kalousekm) March 4, 2022
Komsomolský bulvár
List Komsomolskja pravda vycházel od roku 1925 původně jako hlavní tiskovina Ústředního výboru Komsomolu, což byl sovětský předobraz našeho Socialistického svazu mládeže (SSM). Po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 se list pustil do bulvárních témat a s denním nákladem pohybujícím se od 700 000 do 3 100 000 výtisků se stal nejčtenějším deníkem v Rusku.
Komsomolskaja pravda patří společností Media Partner, která je ve vlastnictví energetické společnosti ESN Group (Евросевернефть). Tu vede Grigorij Berezkin, který má úzké vazby na Gazprom.
ZDROJ: BBC