VIDEO: Na lvy s robotickou kamerou
Na vyfotografování divokého zvířete už dnes zdaleka nestačí jen kvalitní aparát. Podívejte se na výbavtu těch nejlepších!
Michael "Nick" Nichols - to je zřejmě nejlepší fotograf lvů na světě. Nejraději jejich snímky pořizuje v národním parku Serengeti. Pro poslední focení se vybavil opravdu výjimečně speciální technikou.
Lidé už jsou zmlsaní. V dokumentech i časopisech vidí tolik fascinujícíh záběrů, že jim další forografie přijde už úplně obyčejná. Aby fotografové získali opravdu mimořádně působící snímky, musí být i oni vybaveni čím dál exotičtější a futurističtější technikou.
Udělal to i Nick Nichols. Proč? "Lvy už fotil skoro každý. Jenže se lvy je spousta potíží. Celý den prospí - šetří tak energii na večerní lov. Navíc jsou pořádně nebezpeční, takže drtivá většina fotografií musí být pořízená z automobilů. A tak je na většině fotek (pořízených teleobjektivem) skupina lvů spících pod stromem," vysvětlitl Nichols. A to mu nestačilo...
Podívejte se na video:
Proto se pro tentokrát vybavil několika vychytávkami:
Infračervenými reflektory, které nechal nainstalovat na střechu automobilu. Díky nim lvy nevyplašil a současně je mohl fotit.
Dálkově ovládanou kamerou v pancéřovaném robotovi na dálkové ovládání. Využil na to stroj od společnosti SuperDroid Robots, který se jinak využívá hlavně na likvidaci výbušnin. Díky němu mohl šelmy fotografovat přímo z jejich úrovně. Divoká zvířata nemají ráda předměty a tvory větší než oni, snaží se před nimi skrýt nebo před nimi rovnou prchají. Malý "tančík" však nepokládají za hrozbu - naopak; protože ho vidí poprvén v životě, vyvolává u nich zájem a zvědavost. Výsledné fotografie pak stojí za to!
Létajícím dronem MikroKopter - vlastně maličkatou helikoptérou s dálkovým ovládáním také vybavenou fotoaparátem. Na rozdíl od klasických vrtuníků je tento stroj velice tichý a zvířata si ho nevšimnou, dokud na ně nepadne jeho stín. Navíc pro jeho použití v rezervaci není potřeba vyřídit zdaleka tolik povolení...