reklama

V pražské zoo se narodilo ušaté torpédo!

Samci i samice bonga horského mají dlouhé spirálovité rohy, mláďata se rodí už zbarvená jako rodiče Foto: Samci i samice bonga horského mají dlouhé spirálovité rohy, mláďata se rodí už zbarvená jako rodičeFoto: Petr Hamerník

V pražské zoo se v pátek 27. února narodila samička bonga horského. Matkou tohoto ušatého mláděte je šestiletá samice Maureen a otcem sedmiletý Chadim. Je to už jejich druhý společný potomek. Malá samička je v pořádku a zatím se stále drží v blízkosti své matky, která ji pravidelně krmí mateřským mlékem.

Bongové jsou plachá, skrytě žijící zvířata, která se pohybují v malých rodinných skupinách. Charakterističtí jsou kaštanovou barvou srsti se zdánlivě nápadnou kresbou, která je ale ve skutečnosti výborným krycím zbarvením zejména v lesním prostředí.

Bongo horský žije pouze na několika místech v africké Keni. V současné chvíli se jejich počet ve volné přírodě odhaduje na něco málo okolo 100 jedinců, proto jsou Červenou knihou vedeni jako kriticky ohrožení. Záchovná populace v zoologických zahradách je proto velmi cenná a každé narozené mládě je pro chovatele dobrou zprávou a nadějí do budoucnosti.

Samička bonga horského se narodila v pátek 27. února jako druhé mládě samice Maureen a samce Chadima Foto: Samička bonga horského se narodila v pátek 27. února jako druhé mládě samice Maureen a samce Chadima

V Zoo Praha jsou kriticky ohrožení bongové horští chováni od roku 1988 a letos narozená samička je již 45. mládětem pražského chovu. Současná skupina se skládá ze čtyř chovných samic a jednoho samce.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Putování k planetám Foto:
16:45 17:50
67%
DNES V TVHitlerova jaderná bomba Foto:
20.00
DNES V TVStrážci nebes Foto:
21.10
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35

reklama

\n