reklama

UFOlogové jsou v rauši: podle nich se na Marsu našla rakev Drákuly

Rakev na Marsu, detail Foto: Rakev na Marsu, detailFoto: NASA

Co je podivný objekt vyfocený na Marsu? Na rozdíl od astronomů mají ufologové jasno...

Na konci roku 2014 rozvlnila jinak dost tlející vody ufologie nová fotografie pocházející z Marsu. Na rudé planetě nafotila sonda Curiosity podivný objekt, který má opravdu pozoruhodně pravidelné tvary a rakev značně připomíná.

Na „rakev“ přišel při pečlivém studiu marsovských fotografií pravidelně zveřejňovaných NASA americký ufolog a milovník konspiračních teorií Will Farrar. Ve třináctiminutovém videu popsal, jak se mu podařilo na tento objev přijít.

Na video se můžete podívat zde:

Titulek našeho článku poněkud přehání; dokonce ani ti nejpřesvědčenější ufologové si nemyslí, že by šlo přímo o rakev. Používají umírněnější výraz „předmět ve tvaru rakve“. Ale oč opatrnější jsou v popisu toho, co by na fotce mohlo být, o to důraznější jsou vůči NASA. Řada příznivců teorie o mimozemšťanech už se obrátila na NASA s tím, jestli by Curiosity nemohla změnit svou trasu a jestli by nemohla jet předmět prozkoumat.

NASA se zatím vůči této žádosti nijak nevyjádřila, udělali to však někteří popularizátoři vědy. Ti spočítali, že rakev na fotografie je poněkud malá – má rozměry průměrného banánu…

Zkuste si rakev na originální fotce najít sami:

Rakev na Marsu Foto:

I my jsme nedávno psali o tom, kolik útvarů na Marsu už ufologové považovali za výtvor jiných civilizací – a vždy se ukázalo, že jde jen o ukázku nějakého dávno známého geologického procesu…

Článek

Leguán na Marsu Foto:

Nejzáhadnější útvary na Marsu: co všechno si lidé spletli se životem

Na Rudé planetě to odjakživa žilo především v hlavách lidských pozorovatelů...

 

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama