48 hodin v Chicagu – co vidět, co zažít, co ochutnat (2. část)
2/2 Jak nejlépe poznat město, ve kterém se mísí architektonické prvky řecké a římské se španělskou renesancí, art decem a postmodernismem? Prohlédněte si Chicago z plachetnice, vyrazte na baseball, zajděte na blues, sledujte fotbal (ten americký), zahrajte si beach a nezapomeňte na nedělní brunch.
2.den – Dnes se hraje baseball!
Hra začíná až odpoledne, takže máte dost času i na jiné aktivity. Pokud svítí sluníčko, vyrazte na beach volejbal, kurtů je podél jezera dostatek. Dostanete se k nim na kolech Divvy bike po četných cyklostezkách. Divvy bike je program sdílených kol, jejichž stanice se nachází téměř na každém rohu, takže kolo můžete vrátit jinde, než kde si ho půjčíte.
Chicago a jezero Michigan, USA Zdroj: Martina Labohá
Pokud nepatříte mezi beach volejbalisty, jeďte se projet po Lake Front – podél jezera Michigan. Další alternativou je plachtění. Uvidíte Chicago z jiného úhlu a vzhledem k tomu, že zde bývá větrno, užijete si i plachtění.
V Chicagu jsou dva hlavní baseballové týmy – Cubs (hrající na Wrigley stadionu) a Chicago White Sox (hrající na stadionu Guaranteed Rate Field), kteří však letos hrají opravdu špatně, takže pokud si můžete vybrat, jděte rozhodně na Cubs.
Dát si pivo a hot dog, klobásu či nachos patří k celkovému zážitku z baseballu. Ale pozor, pokud chcete být jako místní, nikdy si nedávejte na hot dog kečup. Proč? To ani sami residenti nevědí. Prostě se to nedělá. Dalo by se to přirovnat k tomu, jako byste si dali kečup ke svíčkové.
Po hře zajděte na drink do jednoho z barů u stadionu. V prvním patře baru Sluggers si dokonce můžete sami zkusit odpalovat baseballové míčky.
Když to přeženete s alkoholem, zajděte si na chicagskou pizzu („chicago style pizza“) do Giordano‘s nebo Nancy’s hned vedle stadionu a pak zaměřte buď domů, abyste byli čilí na další den, nebo na blues koncert (viz níže).
Nezapomeňte zajít na blues, Chicago Zdroj: Martina Labohá
Pokud jste na baseball nešli nebo jste se neopili, dopřejte si lahodnou večeři v podobě ryb a mořských plodů, které jsou v Chicagu naprosto famózní. Doporučuji ústřice a stone crab v Shaw’s nebo Joe‘s. Popřípadě zavítejte do levnější restaurace Half Shell.
Rozhodně si zajděte na ochutnávku ústřic z různých oblastí, Chicago Zdroj: Martina Labohá
Po večeři pokračujte na blues buď do Kingston Mines nebo Buddy Guy’s Legends.
3.den – Brunch, to musíte zažít
Varianta brunche je pro ty z vás, kteří chtějí být jako místní. Mezi moje nejoblíbenější místa patří Bongo Room a Longman and Eagle (obě restaurace podávají brunch pouze o víkendech).
Pokud si chcete užít města jako turista, podnikněte ráno Architecture tour po řece Chicago. Prohlédnete si město ze zcela jiné perspektivy a dozvíte se například, proč místní otočili proud řeky, nebo proč se v centru nesměly stavět domy ze dřeva.
Ať už se rozhodnete pro brunch nebo Architecture tour, běžte se posléze projít do parku Grant a navštivte muzeum, třeba Art Institut, který se nachází takřka v jeho středu.
Architecture tour, Chicago Zdroj: Martina Labohá
Objevujte čtvrti nebo jděte na fotbal
Pro ty, kteří chtějí být jako místní – pokud máte štěstí a jste v Chicagu v neděli, zajděte si na zápas amerického fotbalu. V případě že neseženete lístky, nebo se vám za ně nechce utrácet, jděte do baru a sledujte fotbal odtamtud. Kupte si tradiční chicagskou pizzu, dejte si pivo a fanděte s ostatními.
Pokud máte už sportu dost, nebo nepatříte mezi sportovní fandy, vyrazte objevovat čtvrti Chicaga. Část Wicker park je známá především pro své dobré kavárny a restaurace, zajímavé vintage obchody a bary. Mnozí o Wicker parku mluví jako o hipster oblasti. Evanston je čtvrtí plnou mladých lidí, protože se tu nachází velká univerzita. Tato oblast je ideální také pro rodiny s dětmi, jelikož zde najdete hodně parků. Pro Čechy bude pravděpodobně velmi zajímavá čtvrť Pilsen, která má bohatou českou historii.
Přečtěte si také: Kde v Americe najdete čtvrť Plzeň aneb české stopy za velkou louží
Tím je vašich 48 hodin u konce.
48 hodin v Chicagu, USA Zdroj: Martina Labohá
Pokud máte na Chicago více času
Za ideální dobu k prozkoumání Chicaga považuji prodloužený víkend – tedy 3 až 4 dny. Je to opravdu velké město, které skrývá mnoho zajímavých a krásných míst a byla by škoda městem jen projet.
V létě se navíc v Chicagu koná mnoho festivalů s jídlem a hudebních festivalů. Také pokud máte rádi muzea, v Chicagu si přijdete na své. Muzea jsou skvělou alternativou i v případě, že vám nevyjde počasí.
Zjistěte si dopředu, kdy se hraje baseball a americký fotbal a kupte si lístky s předstihem.
Navrhovaný harmonogram je složen výhradně z věcí, které jsem sama podnikla a které mě zaujaly nejvíce.
Přečtěte si první díl: 48 hodin v Chicagu – co vidět, co zažít, co ochutnat (1. část)
Řeka Chicago, USA Zdroj: Martina Labohá
Fontána Crown Fountain, Millennium park, Chicago Zdroj: Martina Labohá
Jay Pritzker Pavilion od architekta Franka Gehry, Chicago Zdroj: Martina Labohá
Cloud Gate, známější pod jménem Fazole. Chicago Zdroj: Martina Labohá
Mezi čtvrtě patří i Chinatown. Chicago Zdroj: Martina Labohá
Na jaře a na podzim je ideální teplota, Chicago Zdroj: Martina Labohá
U břehu jezera Michigan, Chicago Zdroj: Martina Labohá
48 hodin v Chicagu – co vidět, co zažít, co ochutnat 9 Zdroj: Martina Labohá
Chicago a jezero Michigan, USA Zdroj: Martina Labohá
Když si dáte jeden kopeček. Chicago, USA Zdroj: Martina Labohá
Výhled ze Signature Lounge, Chicago Zdroj: Martina Labohá
I cheeseburgery v Chicagu umí - například v Au Cheval Zdroj: Martina Labohá
Nezapomeňte zajít na blues, Chicago Zdroj: Martina Labohá
Architecture tour, Chicago Zdroj: Martina Labohá
48 hodin v Chicagu – co vidět, co zažít, co ochutnat 25 Zdroj: Martina Labohá
48 hodin v Chicagu, USA Zdroj: Martina Labohá
Rozhodně si zajděte na ochutnávku ústřic z různých oblastí, Chicago Zdroj: Martina Labohá