28. února 2020 09:10

Mapa koronaviru: Kolik lidí zemřelo, kolik se jich vyléčilo a kde jsou nejbližší nakažení?

Zprávy o šíření nového koronaviru často chodí v rychlém sledu, takže se vyplatí podívat se na souhrnná data. K dispozici máte hned několik online nástrojů, které vám ukážou reálný stav.

Přehlednou webovou aplikaci zobrazující všechny podstatné údaje o šíření nového koronaviru SARS-CoV-2, který vyvolává onemocnění COVID-19, připravil na svých stránkách Center for Systems Science and Engineering (CSSE) při Univerzitě Johnse Hopkinse.

Najdete zde celkový počet potvrzených nakažených lidí, dále všech úmrtí i počet vyléčených případů. Při kliknutí na konkrétní zemi nebo region se zobrazí detailní údaj. Data se sbírají z několika zdrojů a aktualizují každých 15 minut. Zobrazení je přizpůsobeno jak pro pro desktopy, tak i mobilní telefony.

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #1: JOHNS HOPKINS

Univerzita Johnse Hopkinse je prestižní soukromá univerzita se sídlem v Baltimoru. Založena byla v roce 1876 a dnes působí hlavně jako výzkumná základna v celkem devíti oborech.

Map šíření koronaviru je víc

Přibližně s třemi desítkami zdrojů pracuje mapa Coronavirus.app, která přehledně zobrazuje počet nakažených, zemřelých, vyléčených i aktuálně nemocných lidí v jednotlivých zemích světa.

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #2: CORONAVIRUS.APP

Šíření koronaviru SARS-CoV-2 zachycuje i mapa HealthMap, která pomocí umělé inteligence skenuje zprávy z médií informující o výskytu koronaviru a ty pak přehledně přiřazuje k jednotlivým regionům.

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #3: HEALTHMAP

ON-LINE MAPA KORONAVIRU #4: SROVNÁNÍ SE SARS A EBOLOU

Abyste nebyli ochuzeni o srovnání s epidemiemi minulých let, připravili pro vás odborníci z Londýnské školy hygieny a tropického lékařství (LSHTM) online mapu šíření nového koronaviru, kterou si můžete přepnout na zobrazení epidemií SARS (2003), prasečí chřipky H1N1 (2009) a eboly (2014).

(mih)

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom