Bývalý šéf tajných služeb naznačil, co bude ve velké zprávě odhalující UFO
Americké ministerstvo obrany musí v souladu s opatřením podepsaným bývalým prezidentem USA Donaldem Trumpem do června 2021 zveřejnit zprávu o setkáních s nevysvětlitelnými vzdušnými jevy z celého světa.
Pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, tedy UFO, zaznamenaných americkými vojenskými piloty (a satelity) jsou mnohem častější, než se veřejnost domnívá. Spojené státy se teď chystají zveřejnit vládní zprávu dokumentující dosud neznámá pozorování „neidentifikovatelných vzdušných jevů“ z celého světa.
V televizi Fox News to uvedl bývalý ředitel amerických tajných služeb (DNI) v Trumpově administrativě a také bývalý kongresman za stát Texas John Ratcliffe. „Upřímně řečeno, pozorování je mnohem více, než bylo zveřejněno,“ přiznal Ratcliffe.
Podle něj byla nyní mnohá z těchto pozorování odtajněna. „A když mluvíme o pozorováních, mluvíme o objektech, které byly spatřeny piloty námořnictva nebo letectva nebo byly zachyceny satelitními snímky a jež se upřímně řečeno dopouštějí aktivit, které se obtížně vysvětlují, a pohybů, které se těžko replikují, protože takovou technologii nemáme.“ Ratcliffe také zmínil, že některé z těchto objektů překračovaly rychlost zvuku bez sonického třesku.
Podívejte se na video ze setkání s UFO, které zveřejnil Pentagon v roce 2020:
V souladu s balíčkem pomoci v boji s důsledky onemocnění COVID-19, který bývalý prezident Donald Trump podepsal před svým odchodem z Bílého domu, musí být vládní zpráva o UFO zveřejněna nejpozději začátkem června 2021. Zveřejnit ji má americké ministerstvo obrany spolu s tajnými službami.
Všechno nemůžete svádět na počasí
Ratcliffe v televizním interview také poznamenal, že vojenští analytici mají tendenci vysvětlovat mnohé ze zaznamenaných vzdušných anomálií jako poruchy počasí nebo uvádět jiné běžné příčiny jejich vzniku. „Vždy hledáme věrohodné vysvětlení,“ uvedl bývalý kongresman. Někdy se podle něj armáda a letectvo ptají, jestli náhodou protivník nemá o něco pokročilejší technologii, než se dosud domnívali.
John Ratcliffe stál posledních osm měsíců Trumpovy vlády v čele tajných služeb USA a byl znám jako věrný obhájce postojů republikánského exprezidenta a jeden z nejkonzervativnějších členů Kongresu USA. Jeho jmenování do úřadu šéfa amerických tajných služeb (Director of National Intelligence, DNI) 26. května 2020 vyvolalo řadu dohadů o jeho nestrannosti a využívání tajných služeb ve prospěch Trumpova znovuzvolení.