Zásadní vědecká studie: Vědci zjistili, kdo nejvíc prdí
Vědci zkoumají často i zdánlivě absurdní problémy – přičemž výsledky o naší společnosti říkají víc, než tušíme...
Sociologové Martin Weinberg a Colin Williams se dlouhodobě věnují moderním tabu. Jedním z nich je, omluvte ten výraz, „prdění“. V západní civilizaci je to stále ještě tabuizované téma, o kterém nikdo nemluví. Ale jak ukazuje výsledek studie, každý „to“ dělá…
Vědci se ptali v klasickém sociologickém dotazníku 172 studentů na jejich zvyky týkající se uvolňování větrů. Jak už jsme naznačili výše, prakticky každý člověk odsuzuje ostatní za větry ve společnosti – a současně je stejný počet lidí ve společnosti pouští…
Rozdíly mezi tím, jak se kdo k problému staví, jsou opravdu minimální. Nejvíc námitek proti bzdění projevují heterosexuální ženy, nejméně námitek projevovali heterosexuální muži. Homosexuální muži a homosexuální ženy byli mezi těmito dvěma skupinami, přičemž se rozdíly mezi nimi prakticky neprojevovaly.
Většina mužů...
Heterosexuální muži jako jediná zkoumaná skupina bzdí veřejně a úmyslně – dělá to 25 procent z této skupiny. Pro srovnání: to stejné provozuje jen 7 procent heterosexuálních žen.
Pro heterosexuální ženy byly větry nejčastější příčinou obav – a to především kvůli partnerům. „Je to chlapácké,“ uvedl v anketě jeden z respondentů. Pro heterosexuální ženy je bzdění na veřejnosti vnímáno negativně především tehdy, když pochází od jiných žen; v takovém případě ho považují za porušení genderových norem.
Velmi zajímavě vycházeli v anketě homosexuální muži. S heterosexuálními muži je spojuje to, že považují větry na veřejnosti vtipné, naopak se ženami mají společné to, že na veřejnosti sami nebzdí.
Homosexuální ženy jsou skupina, která nejvíc ze všech považuje prdění na veřejnosti za nevtipné a nejméně často se mu směje. Na druhou stranu nejvíc po heterosexuálních mužích samy před jinými větry úmyslně vypouštějí.
Text: RD