Nová zábava v Číně: zbohatlíci popravují tygry
Před časem se v Číně odehrálo něco, co svět nepamatuje od dob gladiátorských her ve starém Římě: v Číně pro pobavení bohatých povraždili víc než 10 ohrožených tygrů.
Mělo k tomu dojít v přístavním městě Čang-ťiang. Představení pro místní podnikatele začalo tím, že bylo popraveno několik tygrů. Existuje dokonce i video z této barbarské akce. Číňané na něm vrazili tygrovi uvězněnému v kleci do tlamy dřevěnou tyč s elektrodami – pak pustí proud a tygr v křečích umírá. Nejméně 10 sekund…
Podle čínského listu Nanfang Daily šlo o podívanou pro bohaté, kteří si tak potvrzovali svůj sociální status – chtěli tak ukázat, že patří mezi ty, kdo si mohou dovolit něco tak exkluzivního a vzácného, Zabijákům tygrů se pak podařilo zpeněžit i zbytky těla ohrožené velké šelmy: kilogram kostí se na černém trhu prodává za 50 000 korun, kilo masa za 4000 korun. Kosti se používají v tradiční čínské medicíně; mají mít díky tygří síle povzbuzující účinky. Bohatí podnikatelé maso i kosti rádi a často používají jako pozornost pro státní úředníky, jejichž služby potřebují…
Slovo "poprava" se samozřejmě používá jen u zabití člověka. Jsme si vědomi, že jeho použití není úplně vhodné, ale lepší výraz než tento nás nenapadl, prosté zabití to není... Čínské policii se při razii podařilo zadržet muže, který zabité tygry porcoval pro klienty. Muž při zatýkání spáchal sebevraždu, ale v jeho domě se našly zbytky nejméně deseti tygřích těl. Podle policie se v jejich tělech našly otupující drogy; pravděpodobně byly použité jen pro transport, při samotné popravě už museli být tygři při plném vědomí – neboť tak si to přeje publikum…
Může se vám to zdát děsivé, ale tato tradice není nová a naštěstí ani není na vzestupu. Ještě před 100 lety kvůli lékům umíralo jen v Číně asi 100 000 tygrů ročně, v současné době už jejich počet poklesl asi na 3000. Bohužel, hlavní příčinou tohoto „zlepšení“ je fakt, že tygrů už prostě není dost, aby nasytili potřeby trhu…
Text: RD
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: