Tatra kolem světa 2 okouší i zkouší krásy Íránu

Expedice TKS2 pokračuje ve své cestě, a to podle plánu dojet k Perskému zálivu. Cestovní rychlost se snížila, a tak si cestovatelé vychutnávají krásy orientální země.

V posledních dnech navštívil tým TKS2 město Isfahán, které bylo kvůli celosvětové pandemii prakticky tři měsíce bez turistů a cizinců. Posádka TKS2 byla tak pro místní příjemným ukazatelem, že se svět dává opět do pořádku a že snad se i k nim do města, které je třetím největším, vrátí opět bujarý turistický ruch.

Několik kilometrů od města jsou písečné duny v poušti Varzaneh, kam si naši cestovatelé udělali výlet a rozloučili se tak s tímto stejnojmenným regionem, a to u během západu slunce právě nad ohromnými písečnými kopci.

Dalším mezníkem na cestě je město Širáz. Cestou k němu si tým udělal zastávku u vodopádů Margoon. Jsou skutečně velkolepé, místy padá voda z výšky třiceti metrů. Tahle zastávka je pro všechny příjemným zpestřením, a to nejen z důvodu, že teploty v těchto dnech stoupají ke čtyřicítce. Pro tyhle případy je Trajda vybavená výkonnou klimatizací od Molpir, ale když už si chceme protáhnout nohy, tak pak k místu, kde je příjemné klima – to se hned jde lépe.

„Cesta k 239 km vzdálenému vodopádu nám trvá sedm hodin. Vodopád je obrovský, místy až třicet metrů, podél říčky jdu co nejdál to jde, davy opadnou a dojdu až ke skále, ze které vyvěrá řeka. V mapě naleznu místo na divoký kemp, vzdálený 15 km. Je to ve výšce 2.800 metrů nad mořem, rychlá večeře. Po setmění je 24 stupňů a všichni si na sebe už berou bundy nebo mikiny. Je příjemně, dnes se snad vyspím,“ shrnul dnešní den Marek Havlíček, náčelník výpravy TKS2.

Za tým TKS2, Kateřina Božková

Dokumentární seriál Tatra kolem světa 2 můžete na Prima ZOOM (od 3. října) premiérově sledovat každou sobotu ve 20.00.

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom