VIDEO: Proč lovci v přírodě často umírají hlady? Na Prima PLAY uvidíte predátory, kterým to nevyšlo
První část dokumentární série Lov sledujte na Prima PLAY.
Šest ze sedmi loveckých pokusů levharta končí neúspěchem. Lovecká technika založená na nepozorovaném přiblížení se a útoku rychlostí 65 kilometrů v hodině nezaručuje přežití. Kořist uniká a ten, komu hrozí smrt, je paradoxně lovec sám. Ani gepardi zosobňující loveckou rychlost a eleganci nejsou mimo ohrožení – 90 procent gepardích mláďat se nedožije druhého roku života, protože jejich matka nedokáže ulovit dost potravy. Lovecké taktiky chameleona Parsonova, psů hyenových, kudlanky nábožné nebo kosatky dravé sledujte v první části unikátního dokumentu Lovna Prima PLAY.
Osmidílný seriál z dílny BBC vznikal tři roky a štáb sledoval nejznámější predátory planety od vyprahlých pouští po rozlehlé oceány. Vypjaté souboje mezi kořistí a jejími lovci, kdy v sázce na obou stranách není nic menšího, než přežití, vyžadovaly trpělivost a dokonalou práci kameramanů. Producent Atastair Fothergill, který spolupracuje s BBC a s Davidem Attenboroughem (v původním znění namluvil komentář k seriálu), spojil síly i se skladatelem Stevenem Priceem, držitelem Oscara za hudbu k filmu Gravitace.
Záběry některých zvířat se dokumentaristům nepodařilo napoprvé natočit, takže se na místa natáčení vraceli často i za rok. Při tom filmaři využili na 75 džípů, deset vrtulníků a stejný počet letadel a dokonce i jednoho slona. Ten se ukázal jako nejlepší dopravní prostředek při pátrání po tygrovi v Indii.
První část dokumentární série Lov sledujte na Prima PLAY.