Zajímavosti o nových 7 divech světa, které jste možná nevěděli

Nových 7 divů světa zvolili lidé z celého světa na základě hlasování v roce 2007. Patří sem slavná Velká čínská zeď, římské Koloseum i půvabný Tádž Mahal. Tyto architektonické perly berou dech už jen svou majestátností a příběhy, které se za jejich vznikem odehrály.

Ať už se vydáte objevovat novodobé divy světa na americkém kontinentu, nebo zůstanete v Evropě, kromě cestovního pojištění si sežeňte i průvodce, který vám odkryje pozadí, na kterém stavby vznikaly.

Krvavé pyramidy v Chichén Itzá

Mexické pyramidy jsou opředeny legendami a některé tu dokonce uvidíte na vlastní oči. Na Kukulkánově pyramidě se ve dnech jarní a podzimní rovnodennosti odehrává hra světla a stínů, během které se obří had plazí z vrcholku pyramidy přímo k vám. Okolí pyramidy má také mystickou akustiku. Když v ruinách hřiště pro posvátnou míčovou hru zatleskáte, uslyšíte ozvěnu připomínající syčení hada.

Velká čínská zeď jako pohřebiště

Velká čínská zeď se majestátně vlní krajinou severní Číny a drží si hned několik prvenství. Jedním z nich je také status nejdelšího pohřebiště v dějinách lidstva. Zeď se stavěla bez přestání, v úporných vedrech i krutých zimách. Hlad, nemoci i fyzické vyčerpání podle odhadů stálo život přes milion lidí.

Socha Krista v Riu de Janeiru

Socha Krista Spasitele se pne do výšky 125 metrů. Protože stojí na vrcholku hory, třikrát až šestkrát ročně ji zasáhne blesk. Na monumentu je také zajímavý fakt, že brazilská chlouba byla ve skutečnosti vytesána ve Francii.

Ztracené město Inků

Machu Picchu, jedno z nejslavnějších ztracených měst na světě, bylo postaveno někdy kolem roku 1430. Krátce po dostavbě však všichni obyvatelé město ze záhadných důvodů opustili. Machu Picchu pak sto let zelo prázdnotou a sloužilo jako tajné pohřebiště pro dvě stovky nejvýznamnějších osobností Incké říše.

Miroslav Honsů

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom

Posedlost sluncem

Dokumentární / Cestopisný / Historický / Kulturní a společenský